Pozorování noční oblohy 
KDY: 11. října 18:00
KDE: Hrad Žebrák
Noční hrad Žebrák čeká na odvážné návštěvníky v podzimním večeru, kdy jim nabídne nejen prohlídky v neobvyklém čase, ale za příznivého počasí také pozorování kouzelné noční oblohy přenosným dalekohledem. Spatřit by mohli například Měsíc nebo planety Saturn a Mars. Dospělí i děti se mohou těšit rovněž na speciální promítání. Rezervace předem na webu www.hvezdarnazebrak.cz. Akce, která se koná za každého počasí, pokračuje do 21:00 hodin.

Název akce
KDY: 11. října 18:00
KDE: Kino Zaječov
O čarokrásné Africe bude na stejnojmenném setkání v kině v Zaječově vyprávět cestovatel Miroslav Rambousek. Své vzpomínky na černý kontinentu doplní rovněž promítáním. Shodný cestovatel se do zaječovského kina vrátí ještě 15. listopadu s pořadem Duše Karpat, kde bude promítat snímky z putování Velkou Fatrou a Vysokými Tatrami. Vstupné je dobrovolné.

Koncert Mokey Business
KDY:  11. října 20:30
KDE: Klub Labe Hořovice
ZA KOLIK: 390 Kč
Koncert Monkey Business, české kapely hrající pop a funk. Ve stálé sestavě skupiny jsou Matěj Ruppert, Tonya Graves, Roman Holý, Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Martin Houdek a Olda Krejčoves. Vstupenka stojí 390 korun.

Silhouette a domácí trio
KDY: 11. října 22:00
KDE: Metro Club Beroun
ZA KOLIK: 70 Kč
Hraje Silhouette (aka Vision 1994), český DJ, zvukově se pohybující mezi deep/acid technem, breakbeatem a ambientem, jehož tvorba nabrala během posledního roku na obrátkách. Doplní ho domácí trio Chpln, Rzah a Tchagun. Otevřeno je od 21:00 hodin, hrát se začne o šedesát minut později.

Drakiáda v Běštíně 
KDY: 12. října 14:30 
KDE: louka pod lesem, Běštín
Podzimní odpoledne zpestří dětem i dospělým obecní drakiáda, která nabídne soutěž o nejoriginálnějšího doma vyrobeného draka nebo o draky, kteří se nejrychleji vznesou k obloze nebo vyletí nejvýš. Po soutěži se budou opékat na ohýnku špekáčky, dokonce za zvuku šamanských bubnů.

výlet za dráčkem Mráčkem
KDY: 13. října 9:00 
KDE: sraz na vlakovém nádraží Beroun
ZA KOLIK: 50 Kč
Cílem výletu Vláčkem za dráčkem Mráčkem, který pořádá berounské rodinné centrum Slunečnice, je Vráž. Zájemci se musí přihlásit prostřednictvím rezervačního systému nejpozději do 11. října. Odjezd spojem v 9:20 hodin, na zpáteční cestu se pak účastníci vydají vlakem třicet minut před polednem. Na programu jsou hry, soutěže a pouštění draka.