Lampionový průvod
KDY: 8. listopadu 18:0
KDE: Hvězdárna Žebrák

Děti i dospělé čeká v podzimním podvečeru tajuplný lampionový průvod, jehož trasa povede okolo žebrácké hvězdárny. Na cestě je čeká překvapení a zastávka na hvězdárně, kde bude následovat prohlídka spojená a pozorováním oblohy. Pro malé návštěvníky jsou připraveny rovněž soutěže o odměny. Lampiony si účastníci mohou přinést z domova nebo si je pořídit přímo na hvězdárně. Akce potrvá devadesát minut.

Vernisáž výstavy Čtvrtý rozměr 
KDY: 8. listopadu 10:00
KDE: Starý zámek Hořovice 

Slavnostní vernisáž zahájí výstavu v hořovické galerii Starý zámek nazvanou Čtvrtý rozměr, která představí obrazy Josefa Jílka a fotografie Heleny Horáčkové. Výstava pokračuje do 22. prosince letošního roku. Otevřeno je každý pátek, sobotu a neděli mezi desátou a osmnáctou hodinou. Josef Jílek je z Hořovic, Helena Horáčková je členkou rokycanského fotoklubu.

Podziní běh Dražovkou 
KDY: 9. listopadu 8:00 
KDE: Dražovka Hořovice
ZA KOLIK: 100 korun, děti polovinu

Na běžce čeká pětatřicátý ročník podzimního závodu hořovickou Dražovkou. Trasa vede členitým terénem lesními cestami. Prezence dětské kategorie 8:30 až 9:10 hodin, dospělých a dorostu 9:30 až 11:00 hodin, nejmladší závodníci 10:30 až 10:45 hodin na startu v Dražovce. Prostor pro převlečení i vyhlášení výsledků budou na stejném místě.  V cíli dostane každý běžec čaj a sušenku.

Koncert Katarzia
KDY: 9. listopadu 21:00
KDE: Metro Club Beroun
ZA KOLIK: 150 Kč

 Koncert zpěvačky ze slovenské Nitry, která žije v Praze. Katarzia, vlastním jménem Katarína Kubošiová svou tvorbu charakterizuje jako slovenský girl rap. Staví především na autorských slovenských textech. Její skladby jsou charakteristické otevřeně pojmenovanými momenty a příběhy z dnešních životů i vztahů. U některých písniček ji doprovází kapela ve složení Vladko Mikláš, Albert Romanutti, Lukáš Mutňanský a Oliver Lipenský. Otevřeno hodinu před začátkem vystoupení.

Trhy, lampionový průvod, ohňostroj 
KDY: 10. listopadu 14:00 
KDE: Zdice

Rozsviťte podzim s lampiony je heslem letošního Lampionového průvodu, kterému předcházejí trhy a zakončen bude pestrým ohňostrojem. Handy market, trhy s ručně vyráběným sortimentem řemeslníků a umělců ze Zdic a okolí, začínají dvě hodiny po poledni. Nabídnou například keramiku, drhané a šité věci nebo obrazy. A různé dobroty k zahřátí i zakousnutí. V 17:00 hodin mají sraz děti i dospělí s lampiony, U Koule na pěší zóně, ze které startuje lampionový průvod. O šedesát minut později následuje kouzelný ohňostroj Na Písmenech.

Putování za svatým Martinem

KDY: 10. listopadu 16:00
KDE: u knihovny, Beroun
ZA KOLIK:  100 Kč

Dobrodružná cesta za svatomartinským pokladem čeká berounské děti i dospělé při akci nazvané Putování za svatým Martinem. Sraz mají na parkovišti u knihovny, kde si vyslechnou příběh o statečném Martinovi a poté si rozsvítí lampiony, se kterými se vydají na Městskou horu v Berouně. Právě tam se následně pustí do hledání pokladu. Pořadatelé slibují, že nebude chybět ani Martin na bílém koni. Vstupné je 100 korun za rodinu nebo upečené svatomartinské rohlíčky. Platbu rohlíčky je potřeba předem nahlásit Rodinnému centru Slunečnice.

Svatomartinský lampionový průvod
KDY: 10. listopadu 16:45 
KDE: Hořovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

U příležitosti svátku svatého Martina se koná tradiční Svatomartinský lampionový průvod, který je symbolem přicházející zimy. S rozsvícenými lampiony se děti i dospělí za doprovodu koníka a panoše s loučí společně vydají hledat ztracené podkovy do tmavého lesa. Na konci cesty na všechny čeká malá odměna. Pro koníka a další zvířátka z Olešné lze přinést tvrdé pečivo, jablíčka nebo mrkev. Start je u závory do lesoparku Dražovka.

Domek plný pohádek
KDY: 10. listopadu 15:00 
KDE: Sál KZ Loděnice
ZA KOLIK: 50 Kč

Divadelní společnost Hračka přiveze loděnickým dětem představení Domek plný pohádek. V příbězích se malí diváci hravou formou dozvědí, co je a co naopak není správné.