Divadelní představení N.A.D.Ě.Ž.D.A.
KDY: 1. listopadu 20:00
KDE: Na Ptákově Chaloupky
ZA KOLIK: 70 Kč
V restauraci Na Ptákově pokračuje letošní festival Chaloupecká opona v prvním listopadovém dni divadelním představením N.A.D.Ě.Ž.D.A. v podání žebráckého souboru BavíTo. Je možné strávit s někým v malém prostoru delší dobu a nemít chuť ho zabít? Třeba na dva roky dlouhé cestě vesmírnou lodí na Mars. Skupina sovětských vědců se snaží to zjistit. Ve hře Tomáše Kovandy hrají v režii Filipa Plevy Jan Douša, Anna Koldová, Tomáš Krauz, Ludmila Šínová, Zdeněk Štuksa a Jan Podhorník. Vstupenka stojí 70 korun.

Pohádka a komedie
KDY: 2. listopadu 16:00, 19:00 
KDE: Sál České pojišťovny Beroun 
ZA KOLIK: 66 Kč,  96 Kč

Čenkovský soubor Divadla za vodou zahraje berounským dětem v sále České pojišťovny na Wagnerově náměstí od 16:00 hodin pohádku Sněhurka a trpaslíci. Od 19:00 hodin malé diváky v hledišti vystřídají dospělí, kterém stejné soubor nabídne představení Bedřich Hrozný 2 - Nový život. Jde o komedii, k níž scénář napsala Ludmila Boudová, která je rovněž společně s Terezou Macourkovou autorkou textů a hudby k písničkám a ujala se režie.

Putování za veselou dýní 
KDY: 1. listopadu 17:00
KDE: Tetín, sraz u kulturního domu

Putování za veselou dýní čeká místní děti v prvním listopadovém dni. Sraz je u kulturního domu, kam mají přijít s maskách a s lampiony, své dýně opatřené jmenovkou mohou vystavit na hřišti nebo podél trasy. Ta povede ulicemi Kodeckou,Včelařskou, Slavašovou, Bořivojou, Na Příkopech, Odboje a Na Průhonech, sále přes lesík na hřiště. Tam mohou malí účastníci akce, kteří přijdou v halloweenských převlecích, počítat se špekáčky a horkým čajem zdarma. Akci pořádá spolek Tetínské maminky. Na bezpečnou cestu průvodu dohlédnou dobrovolní hasiči.

Strašidelný lampionový průvod
KDY: 2. listopadu 17:00 
KDE: Na Kovárně Chrustenice 

Strašidelný lampionový průvod má sraz na Kovárně, odkud vyrazí na putování obcí. Na účastníky čeká i soutěž o nejlepší strašidelnou masku.

Taneční soutěž
KDY: 2. listopadu 9:00
KDE: Kulturní dům Plzeňka Beroun
ZA KOLIK: 100 Kč

Tradiční celorepubliková soutěž v latinskoamerických a standardních tancích Velká cena města Berouna se uskuteční už po dvaadvacáté. Místní kulturní dům Plzeňka ji hostí první listopadovou sobotu mezi devátou a šestnáctou hodinou. V dopolední části programu vystoupí juniorské a mládežnické kategorie od třídy E až po třídu B nebo kategorie Synchro Dance Latina pro dívky bez tanečního partnera. Odpoledne se předvedou kategorie Dospělí ve třídách E až B.

Všetečka 
KDY: 3. listopadu 15:00 
KDE: Klub Labe Hořovice
ZA KOLIK: 50 Kč

Soubor místního divadla Na holou nabídne divákům v hořovickém klubu Labe reprízu divadelní komedie na motivy knihy Daniila Charmse pod názvem Všetečka. Loutková divadelní hra byla na letošní přehlídce Pražský tajtrlík nominována na Loutkářskou Chrudim, kde Hanuš Tylich získal cenu za herecký výkon v roli Všetečky a principál Ludvík Řeřicha cenu za režii. Název souboru Na holou je zkratkou ze slov Nový ansámbl hořovických loutkářů.