Užijte si v Hořovicích obnovené slavnosti s názvem Porcinkule
KDY: 
1. srpna, 9:00
KDE: Hořovice
ZA KOLIK: Volný vstup

Pouť s tradičními stánky regionálních prodejců. To je slavnost s názvem Porcinkule, která se uskuteční v neděli 1. srpna na Palackého náměstí v Hořovicích. Od 9 do 17 hodin si zde budou moci lidé zakoupit různé místní produkty, k vidění budou také ukázky práce řemeslníků. Veřejnost si užije také ukázku výcviku psů, vystoupení dechového souboru, hudební skupiny Gutta z Plzně se středověkou hudbou nebo vystoupení taneční skupiny AIWA! tribe. „Zazní skladby Karla Hašlera v podání pěveckého souboru Bonbon, přijedou věhlasní harmonikáři Plzeňští Pepíci. Účast opět přislíbil i profesionální kat,“ přiblížili organizátoři. Od 10 hodin se v kostele koná mše svatá a od 11 hodin hodin zpívání v Loretě. Po celou dobu poutě budou tyto dva objekty a Evangelický kostel (bývalá synagoga) přístupné.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Navštivte hrady Točník a Žebrák netradičně – v noci!
KDY: 
31. července, 19:00
KDE: Točník
ZA KOLIK: Vstup jako v běžné otevírací době

V rámci akce Hradozámecká noc, kterou již od roku 2010 pořádá Národní památkový ústav, má veřejnost možnost navštívit vybrané památky napříč republikou v netradičním čase. Jednou z nich bude v sobotu 31. června také hrad Točník a přilehlá zřícenina hradu Žebrák. „Průběžně jsou možné volné prohlídky, při kterých si návštěvníci prohlížejí hrad Točník samostatně. Do toho jsou vloženy tři prohlídky s průvodcem ve 20, 21.30 a 23 hodin,“ uvádí Národní památkový ústav s tím, že na návštěvníky bude čekat také zážitková hra. Hrady budou osvětleny pouze svíčkami a loučemi. Vstupenky stojí stejně jako v běžné otevírací době.

Ve výloze Jenštěnského domu můžete vidět práci Miroslavy Strnadové
KDY: 
Do 9. srpna
KDE: Beroun
ZA KOLIK:

Galerie ve výloze. Tak se jmenuje projekt, v rámci kterého jsou vystavována ve výloze Jenštejnského domu na berounském Husově náměstí díla regionálních umělců. Aktuálně jsou zde k vidění obrazy Miroslavy Strnadové ze Zahořan. „Narodila se v roce 1951 v Berouně. Jako malá byla velmi divoké dítě. Aby si osvojila dívčí způsoby, zapsala ji maminka nakreslení k Jaroslavu Goldmannovi. Tatínek, který působil jako vyslanec v zahraničí, ale podobné buržoazní výstřelky neschvaloval, proto musela kreslení zanechat. Ke své zálibě sena krátko vrátila, když měla malé děti – tehdy malovala pro jejich(a své) potěšení a znovu pak až v důchodovém věku, když jí děti věnovaly kurz malby k narozeninám. Od té doby je malba i jiné výtvarné techniky jejím velkým koníčkem,“ uvádí muzeum Českého krasu v Berouně s tím, že díla Strnadové bude možné obdivovat do 9. srpna.

Rockabilly CZ roztančí lesní divadlo v Řevniccíh
KDY: 
31. července, 12:00
KDE: Lesní divadlo, Řevnice
ZA KOLIK:

Vypadá to, že všechno zdárně směřuje do finále a v sobotu se potkáte v Lesním divadle v Řevnicích. Organizátoři připomínají změny ohledně ochranných opatření ke covid-19 k 19. červenci letošního roku. Prosí všechny návštěvníky, aby měli s sebou doklad o dokončeném očkování, prodělané nemoci, nebo test provedený v certifikované laboratoři. Ten může být buď PCR (nejdéle 7 dní starý) nebo antigenní (maximálně 3 dny starý). Těšit se můžete na vystoupení St. Johnny, Pepy Pilaře, Screwballs rockabilly, Slapdash rockabilly a mnoho dalších.