Berounské letorosty 
KDY: 14. září 11:00
KDE: Autokrmp Na Hrázi, Beroun
ZA KOLIK: 100 Kč

Představí se Michal Pavlíček a Načeva, David Kraus, Kamil Střihavka, Moped 56, Stromboli, Vilém Čok se svou skupinou Bypass nebo Laura a její tygři, skuoina, která má za sebou už dva tisíce koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, třináct vydaných alb a pět velkých koncertních projektů. Vstupenka stojí stokorunu, děti do patnácti let věku mají vstup zdarma.

Hořovické toulání
KDY: 14. září 9:00
KDE: Klub Labe, Hořovice
 
Den plný her, vědomostí a soutěží nabídne Hořovické toulání, turistický pochod se třemi trasami, dlouhými osm, dvaadvacet a osmadvacet kilometrů. Některé z nich jsou přitom vhodné i pro rodiče s kočárky. Účastníci pochodu budou cestou poznávat krásy a tajemství města a jeho širokého okolí. Start i cíl jsou na zahradě klubu Labe na Víseckém náměstí v Hořovicích. Startuje se mezi desátou a desátou hodinou. Pochod bude provázet pohoda konce léta, pohybu a setkání se stejně zaměřenými lidmi.

Brouk v hlavě 
KDY: 14. září 19:00
KDE: Společenský dům Liteň

Spolek loděnických ochotníků zahraje divadelní představení Brouk v hlavě. Jde o lehce lechtivou situační komedii, při které se diváci ve třech dějstvích dozví, co mohou způsobit jedny zapomenuté obyčejné obnošené šle. Režie se ujala Jarka Dusilová, hrají Ondřej Schicker, který se představí dokonce ve svou rolích, Dana Jarušková, Ladislav Štulc, Vladimír Hlávka, John Sabou, Martina Dvořáková, Josef Hanzal a další.

Loučení s létem
KDY: 14. září 19:00
KDE: Amfiteátr Svatý Jan pod Skalou
ZA KOLIK: 120 Kč

Loučení s létem bude tradičně ve znamení muziky. Na úvod vystoupí Vladimír Žák, zemitý český písničkář, textař, skladatel a suverénní kytarista. Od 20:30 hodin následuje skupina Arionas, kterou založili zpěvačka Martha Elefteriadu, perský zpěvák Shahab Tolouie a kytarista Stanislav Barek. Od 22.00 hodin se představí Justin Lavash, britský showman a originální kytarista, jehož hudba pulzuje mezi styly blues, folk a jazz. Vstupenka stojí 120 korun, děti do patnácti let věku a důchodci mají vstup zdarma.

Indiáni z Točníku
KDY: 14. a 15. září 10:00
KDE: hrad Točník

Liga lesní moudrosti pořádá na hradě akci nazvanou Indiáni z Točníku. Na děti i jejich dospělý doprovod tam čeká několik zkoušek, po jejichž zdolání získají titul pravého indiánského bojovníka. Ověří si svou mušku v lukostřelbě, protáhnou si nohy v Setonově běhu, prověří znalosti přírody při stopování zvířat. Navíc se naučí rozdělat oheň bez sirek. Akce pokračuje v sobotu do 17, v neděli do 14 hodin.

Den otevřených dvěří hasičské zbrojnice 
KDY: 14. září 10:00
KDE: Hasičská zbrojnice Zdice

Sbor dobrovolných hasičů ve Zdicích pořádá den otevřených dveří hasičské zbrojnice. Dospělí i děti mohou počítat se zajímavým programem, při kterém si budou moci prohlédnout prostory hasičské zbrojnice a zároveň i výstroj a výzbroj dobrovolných hasičů. Seznámí se rovněž se současnou i historickou technikou. A budou mít dokonce příležitost svézt se dobovými vojenskými vozidly. Ukázky ze své činnosti předvedou návštěvníkům mladí hasiči a výjezdová jednotka. V rámci dne otevřených dveří se děti mohou těšit na různé soutěže. A limonádu zdarma.