Hořovická zámecká kuchyně 
KDY: 7. a 8. září
KDE: Zámek Hořovice
Zámecká kuchyně místní památky čeká na hosty. Bude to tam vonět pokrmy připravovanými podle starých zámeckých jídelníčků, v menu bude například pivní polévka pro šestinedělky nebo oblíbená knížecí paštika. Speciální prohlídka zaměřená na gastronomii na zámku na začátku 20. století představí chod panského sídla od ranních hodin při snídani po odpolední čaj a společnou večeři. Prohlídka povede například kolem jídelního výtahu, malé jídelny se snídaní, knihovny s odpoledním čajem, velké jídelny s bohatou slavnostní tabulí, oválné knihovny s ukázkou stolování v přírodě nebo ložnice s prostřeným postním stolem.

Berounské hrnčířské a řemeslné trhy 
KDY: 7. a 8. září od 8:00
KDE: Beroun
Podzimní hrnčířské a řemeslné trhy se odehrají v Berouně v sobotu a v neděli mezi osmou a sedmnáctou hodinou. Třiadvacátý ročník ročník přehlídky hrnčířů a řemeslníků tentokrát v centru města představí kromě tradičních řemesel mistry kovotepce a vinaře. Návštěvníci se mohou těšit na současnou autorskou keramiku krásných tvarů a vzorů i starodávné, léty prověřené různé formy keramiky našich babiček a prababiček. A dokonce i starší kousky, například zakuřované vázy inspirované keltskými díly.

Loučení s prázdninami
KDY: 7. září od 11:00
KDE: Dělnický dům Chyňava
Restaurace Dělnický dům je místem, kde se budou místní děti loučit s prázdninami. Čeká je tam spousta zábavných sportovních aktivit. Na své si tam přijdou i dospělí, kteří je na akci doprovodí. Pořadatelé totiž slibují rožnění berana, klobásky a bramboráky. A večer následuje zábava s živou muzikou.

Dny evropského dědictví
KDY: 7. září 8:00
KDE: náměstí Joachima Barranda, Beroun
Ve Dni evropského dědictví čeká na návštěvníky na náměstí dobové válečné ležení a šermířské souboje v podání historické skupiny Compania della Morte, historická muzika skupiny Lucrezia Borgia, kejklíř, jarmark a středověká krčma. Děti se budou bavit při divadelním představení na zahradě Muzea berounské keramiky od 10 a 15.15 hodin. V 18.00 hodin zahájí vernisáž výstavu Václava Šeráka v Muzeu berounské keramiky a v 19.30 hodin zahraje na náměstí Phil Shoenfelt společně s Southern Cross.

Biodožínky 
KDY: 8. září od 10:00
KDE: Country life, Nenačovice
Šestnáctý ročník Biodožínek nabídne návštěvníkům biopotraviny, čerstvou biozeleninu a bioovoce, přírodní kosmetiku a ekologickou drogerii, pečivo z biopekárny nebo různé ochutnávky. Těšit se mohou rovněž na cooking show, koncert Maranatha Gospel Choir a přednášky. Děti se budou bavit například při představení Putování vodní kapky či ve dřevěné dílně, kde si pod dohledem řezbáře budou hrát se dřívky a hoblinami, domů si pak odnesou vlastnoručně stlučeného panáka, autíčko nebo ozdobu z hoblin.