více >>

Ljuba Hermanová a její šansony

Akce již skončila

Pořad Ženská s čertem v těle bude v neděli 21. října od 19 hodin v Club Kino v Černošicích složen z písniček legendární české šansoniérky Ljuby Hermanové, která prožila život, v němž se zrcadlí celá historie české populární hudby.

Prošla těmi nejzajímavějšími divadly První republiky – smíchovskou Arénou, Osvobozeným divadlem Voskovce a Wericha, s Oldřichem Novým se potkala v jeho Novém divadle, získala angažmá v Bratislavské operetě – nabídky jí prostě pršely z celé Evropy. Po válce účinkovala v Karlínském divadle a pak následovala její slavná éra v Divadle Na zábradlí.

O tom všem i o jejích milostných avantýrách a o jejím bohémském životě vypráví tento pořad. Psali pro ni ti nejlepší textaři a muzikanti, jako byli Voskovec-Werich a Ježek, Jaroslav Jakoubek-Luboš Fišer, Pavel Kopta-Vladimír Vodička, Jiří Suchý-Jaromír Vomáčka, Miloš Macourek, Václav Havel a mnozí další, což se také projevuje na kvalitě šansonů, jejichž poetičnost přesahuje dobu svého vzniku.

Střípky ze života a tvorby této slavné české šansoniérky k jejímu 105. výročí narození posbírala Marie Procházková, režie Věra Herajtová, hrají a zpívají Jana Hermachová, Jiří Klem a na klavír doprovází Tomáš Alferi.

Vstupné důchodci a mládež 120 korun, ostatní 150 korun.

21. 10.  (19:00–21:00)
Fügnerova 263, Černošice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ