Hned tři politická uskupení jsou nová. S číslem 5 jdou do voleb Piráti, jejichž lídrem je manažer a předseda místního sdružení Sámir Shanaáh. Piráti Beroun se mimo jiné zaměří na transparentnost a ve své kampani slibují, že si například „posvítí na převody obecního majetku, správu města a smlouvy s developery“. V jejich programu lze najít také rozvoj školství a další infrastruktury.

Dalším nováčkem je uskupení Lidé pro Beroun, které má šestku. Lídr kandidátky a dluhová poradkyně Zuzana Machová dlouhodobě vystupuje proti vedení současné radnice. Jedno z hlavních témat, které by po volbách chtěli otevřít, je snížení poplatků za odpad a kvalita jeho svozu. Dalšími tématy jsou bezpečnost a lepší infrastruktura ve městě.

Podívejte se, kdo kandiduje na Berounsku. Klikněte ZDE.

Třetím nováčkem je koalice STAN s TOP 09 a Lidovci kandidující s číslem 8 pod značkou Společně pro Beroun. Vede ji současný ředitel Charity Beroun Petr Horák. Krom jiného mezi hlavní body svého programu řadí například pozastavení nově připravovaných změn územního plánu, které by znamenaly další masivní výstavbu bez zajištění odpovídající městské vybavenosti.

Beroun sobě mají letos dvojku a vede je architekt a zastupitel Martin Veselý. V jejich programu se kromě podpory zlepšení dopravy ve městě chtějí hlavně zaměřit na dohnání historického dluhu v podobě nadměrné developerské činnosti ve městě. Dávají tak absolutní prioritu stavbě nové školy a školky a výrazněji školství podpořit. S tím slibují i zlepšení dopravy v podobě dostavby obchvatu.

Na zahájení stavby obchvatu si Beroun ještě počká.
V Berouně se masivně staví. Rozhodne volby tikající populační bomba?

Lepší Beroun znovu vede živnostník a zastupitel Luboš Zálom. Jednou z jejich priorit je taktéž dostavba jižního obchvatu a tím zlepšení a sladění dopravy pro potřeby města. Další prioritou je odpadové hospodářství. V programu slibují snížení poplatku a zrevidování práce společnosti AVE, která se o svoz v Berouně stará.

ČSSD jde do voleb pod značkou Berounští patrioti. Ti mají číslo 9 a vede je programátor Petr Bielik. Jejich volební program kromě jiného například myslí na zavedení MHD zdarma a podporu školství, kdy chtějí zvýšit kapacity ve školách a školkách a zlepšit jejich vybavení. I zde chtějí vrátit poplatky za odpad na původní výši.

Nezávislí Berouňáci mají letos jedničku a opět v jejich čele stojí současný místostarosta Dušan Tomčo. Jedna z hlavních priorit jejich program slibuje zlepšení dopravní situace ve městě. Jako klíčový bod považují výstavbu jižní paralelní komunikace spojující Beroun se sousedním Královým Dvorem. Dále se chtějí nadále věnovat ekologické mobilitě, jako jsou sdílená kola, a podpoře školství.

Hnutí ANO a nezávislé kandidáty s číslem 4 vede druhý místostarosta Michal Mišina. V programu mimo jiné mají jako jednu z priorit taktéž dostavbu jižního obchvatu města, a to včetně mostu přes Berounku spojky Pískovna – U Zabitého. Dále chtějí pokračovat v navyšování parkovacích míst. Kromě dalších témat chtějí investovat i do školství.

Město Hostomice.
Co rozhodne volby v Hostomicích? Tématem jsou obavy ze suché budoucnosti

Lídrem ODS je současná starostka Soňa Chalupová. Strana se o hlasy voličů uchází s číslem 7. V programu kromě jiného slibuje především pokračovat v rozdělané práci, jako je například oprava prostranství před Hvězdou či MŠ Vrchlického na Závodí. Jako jednu z priorit v ODS považují také investice do škol a knihovny 21. století. Jižní obchvat Berouna je též jedním stěžejních témat, rovněž opravy stávajících městských komunikací.

Jako poslední s desítkou kandidují komunisté. Vede je řidič Josef Pavlis. V programu kromě jiného též prosazují dostavbu jižního obchvat a pokračování ve zlepšování parkování. Dále zmiňují, že se chtějí dohodnout s okolními obcemi k umisťování žáků do základních škol.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.