Podporu už má Beroun sobě slíbenu od Společně pro Beroun. Dohromady dají osm křesel v zastupitelstvu s jednadvaceti členy. Další dohoda by mohla být na spadnutí v následujících dnech.

Zuzana Machová (Lidé pro Beroun)
Zastupitelka za Lidé pro Beroun Zuzana Machová: Nebráníme se účasti v radě města

Beroun sobě jednal v minulém týdnu s Nezávislými Berouňáky, kteří potvrdili, že jsou otevřeni k dalšímu setkání. Při první schůzce našli politici podle Veselého shodu v nejdůležitějších částech programů obou hnutí, kterými jsou například další rozvoj školství ve městě, zlepšení dopravy nebo ochrana životního prostředí. Další podrobnosti ale zatím neprozradil.

„Máme se znovu sejít v tomto týdnu. Pro obě strany je důležité, abychom si navzájem řekli, jestli je možné pokračovat dále. Naše první setkání bylo i o tom, jak se po volbách navzájem vnímáme, a musím říct, že jednání z jejich strany bylo relativně vstřícné,“ poznamenal Veselý.

Před víkendem mělo dojít k setkání Beroun sobě s představiteli ODS. Ti se ale podle Veselého ze schůzky omluvili. „Zvolená zastupitelka za ANO Irena Mastná v uplynulých dnech čerpala dovolenou. Dnes bychom si měli potvrdit termín k jednání, mohlo by to připadnout na některý den v tomto týdnu,“ řekl včera Veselý.

Volební speciál Berounského deníku najdete ZDE.

Až tehdy by se podle něj měla nová koalice začít konečně formovat. Veselý odhadl, že by mohlo být více jasno na začátku příštího týdne. Přičemž se Beroun sobě zatím na vzájemné podpoře domluvili s hnutím Společně pro Beroun, jejichž jedničkou je ředitel Charity Beroun Petr Horák. Tím zatím dávají dohromady osm křesel v jednadvacetičlenném zastupitelstvu.

Beroun sobě vyhrál volby s téměř 26 procenty hlasů, a získali tak šest mandátů. Druhé skončilo hnutí ANO s hlasy bezmála 18 procenty hlasů, díky nimž mají čtyři mandáty. Třetí byli Nezávislí Berouňáci s15 procenty hlasů, které jim přinesly rovněž čtyři mandáty. Tři mandáty získalo ODS a dva náleží hnutí Společně pro Beroun, po jednom pak mají Lepší Beroun a Lidé pro Beroun.