Mezi nováčky patří tři politická uskupení. S vylosovaným číslem 5 míří do voleb Piráti. Lídrem kandidátky je manažer a předseda místního sdružení Sámir Shanaáh.

Pirátští kandidáti Michael Karafiát a Pavlína Kešnerová přitom mají uvedena jako trvalá bydliště Praskolesy a Králův Dvůr. „Pavlína Kešnerová je berounskou rodačkou a Michael Karafiát má k městu blízký vztah, protože v Berouně podniká. Oba kandidáti mají zažádáno o změnu trvalého bydliště tak, aby se stihla provést do začátku voleb,“ vysvětlil Shanaáh.

Se šestkou se nově představí hnutí Lidé pro Beroun. V jeho čele stojí dluhová poradkyně Zuzana Machová, která v minulosti často veřejně vystupovala proti současnému vedení radnice. Na kandidátní listinu byla navržena stranou SPD.

Třetím nováčkem je strana Společně pro Beroun kandidující pod číslem 8, která představuje spojení STAN s TOP 09 a Lidovci - ti šli před čtyřmi lety do voleb pod uskupením Beroun sobě, nyní se o hlasy voličů ucházejí pod vlastní značkou. Lídrem kandidátky se stal současný ředitel Charity Beroun Petr Horák, který neskrývá ambice se stát novým starostou Berouna.

Práce na novém interiéru výpravní budovy v Berouně se protáhly o čtyři měsíce
Rekonstrukce výpravní haly berounského nádraží se zdrží o čtyři měsíce

Ostatní strany a hnutí jdou do volebního klání víceméně nepozměněny.

Nezávislé Berouňáky, kteří mají startovní číslo 1, opět vede do voleb současný místostarosta Dušan Tomčo, který ve volbách před čtyřmi lety neuspěl. Přesto nakonec v zastupitelstvu a posléze i na radnici usedl, když v jeho prospěch odstoupil zvolený kandidát Josef Štěpánek. Na posledním místě kandidátky se nachází bývalý starosta Berouna Jiří Besser.

V čele uskupení Beroun sobě s číslem 2 opět stojí architekt a nezávislý kandidát Martin Veselý, který byl navržen stranou SNK Evropští demokraté.

Lepší Beroun s přiděleným číslem 3 znovu povede člen Svobodných a současný opoziční zastupitel Luboš Zálom.

Čtyřku má hnutí ANO 2011. I přes zákulisní spekulace, že by měl hnutí opustit, ho do voleb povede současný místostarosta a nezávislý kandidát Michal Mišina.

Řidič autobusu. Ilustrační foto.
Provoz školních autobusů se od září změní, kraj připravuje jízdní řády s obcemi

Sedmičku dostala ODS v čele se současnou starostkou města Soňou Chalupovou.

S devítkou se o hlasy voličů uchází ČSSD pod značkou Berounští patrioti. Jejich lídrem je programátor Petr Bielik.

A pod číslem 10 se tentokrát představí komunisté, vedení nezávislým kandidátem, řidičem Josefem Pavlisem. Ten je také ve svých 46 letech nejmladším kandidátem komunistů. Nejstarším je pak se svými 84 lety současný zastupitel Jiří Pokorný, který je zároveň vůbec nejstarším uchazečem napříč všemi stranami.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.