První jmenovaný získal 37,9 procent hlasů, Sidovskému odevzdalo svůj hlas 29,9 procent voličů. Volební účast do senátních voleb byla téměř 43 procent.

Janis Sidovský, kterého navrhlo hnutí SEN 21 s podporou Liberálně ekologické strany, postup do druhého kola vidí jako skvělý výsledek. „Pokud vezmu v úvahu, že jde o můj první pokus, je to určitě úspěch. Myslím si, že je jednoznačně vidět, že obcím a městům v regionu záleží na tom, aby byly zastoupeny nevládním kandidátem; že ve svém boji o změnu nejsem po osmnácti letech osamocen,“ řekl Sidovský.

Druhá kola senátních voleb mají obvykle výrazně nižší účast, což by teoreticky mohlo být výhodou pro stávajícího senátora Jiřího Oberfalzera.

Jiří Oberfalzer rovněž vyjádřil vděčnost nad hlasy, které mu voliči v prvním kole odevzdali, a vyzval je, aby mu svojí podporu vyjádřili i ve druhém kole. „V mé osobě mají voliči jistotu, protože vědí, jak si počínám při výkonu mé funkce. A samozřejmě má ke mně každý dveře otevřené,“ uzavřel senátor.

Zároveň jako zajímavé a nepříliš milé překvapení vidí úspěch kandidáta dle jeho slov „antisystémové politické scény“ Michala Auředníka. „Jeho politický postoj je blízký SPD, což je pro mě určitým překvapením, že v našem regionu získal takovou podporu,“ podotkl Oberfalzer.

„Rád bych, aby druhé kolo voliči nepodcenili, výsledky prvního kola nejsou totéž jako druhé kolo,“ dodal.

Druhé kolo voleb se uskuteční v pátek 30. září a v sobotu 1. října