Právě jim patřilo páteční vystoupení známé zpěvačky, která se společně s Leošem Nohou, hercem Divadla Na zábradlí, stala patronkou berounské Dobromysli. „Jsme zde pro dobrou věc," shodli se nejen oba patroni berounské Dobromysli, ale přidal se k nim i herecký kolega Leoše Nohy Petr Čtvrtníček. Oba herci večerní akci moderovali a ujali se i dobročinné aukce, která následovala za hudebním vystoupením.

Berounská Dobromysl byla založená letos v únoru. Páteční vystoupení Báry Basikové a dobročinná aukce byla již druhou letošní akcí, která má výrazně pomoci postiženým lidem a jejich rodinám, které se o ně starají. „Na začátku letošního září jsme pořádali první dobročinnou akci, při které nás podpořili místní podnikatelé. Uspořádali pro nás fotbalové utkání s herci," uvedla ředitelka berounské Dobromysli Alžběta Poledníčková s tím, že další podnikatelé přidali finanční příspěvky. Dobromysl tak získala pro své klienty přibližně šedesát tisíc korun. Z nadačního fondu Letorosty Dobromysl navíc získala šek na deset tisíc korun.

Ředitelka Dobromysli dále prozradila, že se připravují akce na rok 2013. „Bude se jednat o pět o koncert i aukci. Uvažujeme o tom, že každou akci připravíme zvlášť. Nebude chybět ani den otevřených dveří," přiblížila plány pro příští rok Alžběta Poledníčková. Jak dále uvedla, Dobromysl se snaží klientům poskytovat nejen základní péči, ale například i různé kroužky a terapie.

I Bára Basiková má jasné plány pro další rok. „Nejsem zde naposledy. Moc ráda přijedu do Berouna znovu," slíbila zpěvačka, kterou s Berounem spojuje nejen Dobromysl. „Prožila jsem zde jeden z nejkrásnějších adventních koncertů, a to ve velmi požehnaném stavu. Náměstí bylo nádherně vyzdobené a osvětlené. Rozsvěcel se zde vánoční strom a zpívala jsem s berounským sborem," uzavřela Bára Basiková.

Další informace, například o tom, jak víkendová akce podpoří zdravotně postižené, přineseme v dalších dnech.