Lubomír Josef Richard Nový je v berounském regionu známý nejen jako L Jay ale jako dobrý raper.

Jedenadvacetiletý mladík propadl moderním hudebním stylům jako je R´N´B´, hip hop a rap. Na Berounsku, Hořovicku a v jejich okolí má své příznivce. Zejména nyní, kdy vydal své první CD s názvem BK City.

Nedávno vyšlo vaše CD a já slyšela, že už pracujete na novém. Co je na tom pravdy? Všechno. Je to tak. Musím na něj napsat třináct písniček.

Co vlastně děláte? Jste zpěvák, textař, skladatel? Jak by jste se nazval?
Básníkem jedenadvacátého století (smích). Ne, teď vážně. Zpěvák určitě nejsem. Já se považuji za berounského rapera.

Jak dlouho se skládání a vůbec muzice věnujete? Kdy vás prvně oslovila?
To bylo už v dětství. V dětství jsem musel hodně cestovat. Jednu dobu jsem žil s matkou v Německu a můj nevlastní táta hrál v místní filharmonii na klarinet a můj vlastní táta hrál na kytaru i harmoniku. Já bych řekl, že jsem měl muziku už v genech. V Německu jsem žil asi čtyři roky a pak jsem se vrátil do České republiky k vlastnímu tátovi.

Který hudební styl máte nejraději v současné době? Kterému se nyní věnujete?
Je to spíš R´N´B´ hip hop, ale časem bych to chtěl přesunout. Dříve jsem měl rád hlavně rockovou muziku. S tím, co dělám nyní, jsem začal laškovat asi v patnácti či ve čtrnácti, kdy jsem napsal svůj první text. Prvně jsem ale vystupoval před veřejností až o něco později. To mi bylo asi šestnáct let a zpíval jsem na zámku v Králově Dvoře s Patrikem Semlbauerem. Protože tam zpívaly i zahraniční skupiny, byl jsem z toho tenkrát trochu vyjukanej. Ale zvládl jsem to. Zazpíval jsem tam svoji písničku o tom, že jsem kovboj a že jsem na divokým Západě. (smích)

Kolik textů jste už napsal?
Hm.., těch je opravdu hodně. Asi padesát až šedesát.

Na vašem novém CD jsou slyšet i jiní interpreti. Kdo se s vámi na něm podílel?
Spolupracovali se mnou kluci z Králova Dvora, se kterými dělám už asi dva tři roky. Je to Marek Kroka, Tomáš Hora, Michal Auředník a dvě zpěvačky, Karolína Gudasová a Marie Šipková. Na CD je celkem čtrnáct písní a jedenáct z nich je mých.

Která z nich se posluchačům líbí nejvíce?
Podle toho, co jsem slyšel, to je Miluju a Tak už holka neplač.

Kdy jste CD vydali a kdy ho hodláte pokřtít?
Vydali jsme ho letos 15. dubna. Prvních 200 kusů je už rozebráno. Musíme proto udělat další. CD chceme pokřtít na nejbližším koncertu.

Kdy budete mít v nejbližší době koncert?
Ten se chystá za pár dnů. 19. června budeme koncertovat v restauraci Na Homolce v Berouně. Je to na Velkém sídlišti. Koncert začne v osm večer a bude nejméně do tří do rána. V průměru vystupujeme na veřejnosti tak jednou do měsíce.

Kdo je L Jay:

Jméno: Lubomír Nový křtěný Josef Richard
Narozen: 7. prosince 1988
Věk: 21 let
Bydliště: Beroun
Přítelkyně: ano
Úspěchy: CD BK CITY
Zaměstnání: kuchař a raper „na volné noze“
Webové stránky: Bandzone.cz/LJay
Zajímavosti: Část dětství prožil v Německu, pak žil s otcem v Králově Dvoře. Jeho dospívání nebylo jednoduché. Už rok žije v podnájmu v Berouně a stará se sám o sebe. I když ho život někdy pěkně dře, neztrácí humor.