Den bezpečí se koná v pátek 14. června od deváté hodiny ranní v kempu Na Hrázi. Tento projekt nabízí široké spektrum aktivit a ukázek, které představují práci složek integrovaného záchranného systému (IZS) a městské policie.

Návštěvníci se mohou těšit na řadu zajímavých ukázek zásahů, které předvedou profesionálové z hasičského sboru, záchranné služby a policie. Bude to jedinečná příležitost vidět tyto hrdiny v akci a pochopit, jaké náročné úkoly každodenně plní.

Co vás čeká na Dni bezpečí?

V rámci ukázek práce záchraných složek se mohou návštěvníci těšit například na předvedení zásahů hasičů při požáru, záchranářů při poskytování první pomoci a policistů při různých krizových situacích.

Na místě bude mnoho informačních stánku, které nabídnou návštěvníkům možnost dozvědět se více o prevenci a bezpečnostních opatřeních, jak se chovat v krizových situacích a jak správně poskytnout první pomoc.

Ze Dne bezpečí v berounském kempu Na Hrázi v loňském roce:

Den bezpečí v berounském kempu Na Hrázi | Video: Radek R. Kaša

Nebude chybět ani prohlídka vozové techniky. Na místě budou vystavena vozidla používaná složkami IZS, včetně hasičských vozů, sanitních vozidel a policejních aut. Návštěvníci si je budou moci prohlédnout zblízka a dozvědět se více o jejich vybavení a funkcích. A dorazí i policejní vrtulník!

Program zahrnuje různé interaktivní aktivity a hry pro děti, kde nebude chybět ani simulace opilosti řidiče či jízda zručnosti na kolech.

Přijďte se podívat, jak vypadá práce těch, kteří denně chrání naše životy.