BEROUNSKO

Festival sportu Beroun

Kdy: sobota 22. června od 10 hodin
Kde: autokemp Na Hrázi, Beroun
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Přijďte si v rámci jedinečné akce vyzkoušet několik sportů na jedno místo. V rámci programu budou kromě sportovních stánků také k dispozici stánky s občerstvením. Přímo z TJ Lokomotivy Beroun se můžete těšit na ochutnávku z: atletiky, cyklistiky, horolezectví, kainoistiky a paddleboardingu, plavání, tenisu, veslování a rugby.

Na výstavě Lego: Umění z kostiček v Berouně si děti mohou hrát s legem:

Na výstavě Lego: Umění z kostiček v Berouně si děti mohou hrát s legem | Video: Jana Hájíčková

HudliceFest 2024

Kdy: sobota 22. června od 13 hodin
Kde: sportovní areál v Hudlicích
Za kolik: 500, děti do 12 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma a držitelé průkazu ZTP/P + doprovod mají také vstup zdarma
Proč přijít: V Hudlicích se koná pátý ročník jednodenního hudebního charitativního festivalu. Vystoupí tam například The Beatles Revival, Wohnout, Totální nasazení, Wotazník a další. Nebude chybět ani zábavný program pro děti jako malování na obličej, skákací nafukovací hrad a dovednostní hry.

Kosmodrom Žebrák

Kdy: sobota 22. června od 10 hodin
Kde: pole vedle Hvězdárny Žebrák
Proč přijít: Baví vás kosmonautika? Při příležitosti 70. narozenin Hvězdárny Žebrák vyroste na poli vedle hvězdárny kosmodrom. Těšit se můžete na nafukovací rakety a odborníky, kteří vám prozradí řadu zajímavostí. Několik raket dokonce vypustí.

BENEŠOVSKO

Den dívčího fotbalu

Kdy: sobota 22. června od 8 hodin
Kde: fotbalový stadion Bystřice
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Už čtvrtý ročník Dne dívčího fotbalu, který je zaměřený na podporu a rozvoj dívčího a ženského fotbalu v okrese Benešov. Jde o největší akce svého druhu v celé České republice. Součástí akce je i oslava 50. let od založení ženského fotbalového oddílu v Bystřici

Street Food festival

Kdy: sobota 22. června od 10 hodin
Kde: parkovitě Pod Brankou, Benešov
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Festival zahájí Přemek Forejt, se kterým pořadatelé připravili i zajímavou soutěž.
Bude to den skvělého jídla a skvělé hudby v podání místní kapely Metresa a Beatles revivalu Pangea - The Beatles Revival Band!

Muzikál Šehrezáda na Zámku Hořovice byl famózní. Závěrečné ovace nebraly konce:

Muzikál Šehrezáda na Zámku Hořovice byl famózní. Závěrečné ovace nebraly konce | Video: Jana Hájíčková

BOLESLAVSKO

Paddle Fest Jizera

Kdy: sobota 22. června – neděle 23. června vždy od 10 hodin
Kde: u jezu, Podlázky, Mladá Boleslav
Proč přijít: V mladoboleslavských Podlázkách se o víkendu koná český pohár v paddleboardingu. Závodníci se utkají v soutěži ve sprintu, technical race a long distance. Součástí je i doprovodný program pro veřejnost, kdy si návštěvníci budou moci vyzkoušet paddleboarding, nebo se přímo stát členy klubu tohoto sportu.

GulášFestival

Kdy: sobota 22. června od 10 hodin
Kde: Pivovar Garp, Bakov nad Jizerou
Proč přijít: Nejen soutěž ve vaření kotlíkového guláše včetně ochutnávky čeká na návštěvníky Pivovaru Garp. Na programu je i vystoupení kapel K*T*P, která hraje country hudbu, a The Fotters, jež roztančí parket rockovými skladbami.

KLADENSKO

Benediktinská noc na zámku

Kdy: v sobotu 22. června od 17 hodin
Kde: Galerie Kladenského zámku
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Užijete si atmosféru barokní kaple sv. Vavřince, kterou navodí i zpívání kvarteta Laurus, objevíte tajemství zámecké půdy a dozvíte se o nejvýznamnějších držitelích kladenského panství. S Margaritae Ars si budete moci vyzkoušet, jak se dříve tiskly a zdobily knihy a psalo brkem.

KOLÍNSKO

Radúz a Mahulena v Kolíně

Kdy: pátek 21. června od 21.00
Kde: Bartolomějské návrší, Kolín
Proč přijít: Bartolomějské návrší bude v pátek večer patřit divadlu. Od 21 hodin zde proběhne divadelní představení Divadelního spolku Jiří Poděbrady Radúz a Mahulena. Vstup volný.

Radko Gudas potěšil děti v Berouně. A akci si zopakuje ještě jednou:

Radko Gudas potěšil děti v Berouně. A akci si zopakuje ještě jednou | Video: Radek Dolejš

Craft Beer Fest Kolín 2024

Kdy: sobota 22. června, od 12.00
Kde: Karlovo náměstí, Kolín
Proč přijít: Craft Beer Fest Kolín 2024, setkání nejzajímavějších řemeslných pivovarů, se odehraje v sobotu na Karlově náměstí v Kolíně. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku piv, prezentace řemeslných pivovarů, food zónu, ale i kulturní program. V 15 hodin vystoupí The Backway, v 18 hodin Optimik a ve 20 hodin Siluety.

KUTNOHORSKO

Čáslavské slavnosti

Kdy: sobota 22. června od 10 hodin do 23.45 hodin
Kde: Čáslav, náměstí Jana Žižky z Trocnova
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Navštivte oblíbené slavnosti s dobovým průvodem městem a opravdu bohatým programem. Mimo jiné se budou celým dnem prolínat koncerty kapel Melissa UDG či Leony Machálkové, čeká na vás jarmark, nabídka regionálních produktů, vystoupení sokolníka, divadelní představení a spousta dalšího.

MĚLNICKO

Olofest vítá léto

Kdy: pátek 21. června od 18.00
Kde: Olovnice, fotbalový stadion
Za kolik: 250 korun
Festival Olofest aneb Vítání léta v Olovnici. Na místním hřišti zahrají kapely Zakázaný ovce, Totální nasazení, Covers for Lovers, Láska a Deratizéři.

RAKOVNICKO

Vítání léta na pivovarském dvoře

Kdy: pátek 22. června od 12:00
Kde: pivovarský dvůr Bakalář, Rakovník
Za kolik: zdarma
Kromě ochutnávky zlatavého moku je připraven doprovodný program. Vystoupí hned několik hudebních kapel, včetně Prošlé lhůty, Curlies či kapely Gaia Messiah.