Kde jinde vidět muzikál Noc na Karlštejně než přímo na tomto majestátním hradě? Představení startují už ve čtvrtek 11. července a potrvají až do konce srpna.

Kdo by měl zájem muzikál navštívit, musí si pospíšit. Většina představení hlásí už vyprodáno.

V hlavní roli Karla IV. se představí Daniel Bambas, Elišku si zahraje Marie Křížová. V dalších rolích uvidí diváci Reginu Rázlovou, Romana Tomeše, Pavla Vítka nebo Hanu Holišovou. Tento muzikál už není možné vidět nikde jinde.

Inscenace byla oceněna nominací na Cenu Thálie a sklízí mimořádný ohlas jak od diváků, tak od odborníků, kteří ji označili za perlu letních scén. Jubilejní dvou stá repríza se pak odehraje posledního srpna.

| Video: Youtube

Vstupenka stojí 499 korun a představení začínají ve 20.30 hodin.

Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně je divadelní hra Jaroslava Vrchlického, která byla poprvé uvedena v Národním divadle 28. května 1884, později herci naší první scény hostovali v letním nastudování pod širým nebem na nádvoří hradu Karlštejn. Zde byla veselohra uvedena celkem sedmkrát, v premiéře ji uvedl Spolek pro okrašlování a ochranu domoviny Karlštejn v roce 1944.

V červenci 2016 se poprvé po 45 letech představení hrálo znovu a mimořádně jako letní stagiona u příležitosti 700 let od narození císaře Karla IV. 

Zdroj: Hrad Karlštejn