Slavnostní vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 17. června od 18:00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na komentovanou prohlídku vedenou samotným autorem výstavy, Petrem Šimrem.

„Náplní výstavy bude tematická expozice modelů ucelených edic továrních setů a drobné vlastní tvorby ze světové fenomenální stavebnice LEGO. Lego nadšenci jistě ocení i řadu sběratelských skvostů,“ říká k výstavě Petr Šimr. Vernisáž slibuje pestrý program plný zábavy a překvapení.

Co návštěvníky v rámci výstavy čeká?

Zájemci se mohou těšit například na unikátní LEGO exponáty, kdy výstava nabídne celou škálu precizních a nápadných LEGO kostek. Hlavním lákadlem je zajisté detailní legomodel historických budov Muzea Českého krasu.

Na své si ale přijdou i ti nejmenší, pro které bude připravena speciální herna plná kostek, kde si děti mohou postavit své vlastní výtvory.

Svět plný barev a tvarů

Expozice je vhodná nejen pro rodiny s dětmi, ale také skalní fanoušky LEGO stavebnic, kteří dokážou ocenit i uměleckou hodnotu vystavěných výtvorů.

close Výstava LEGO: umění z kostiček. info Zdroj: Muzeum Českého krasu zoom_in Výstava LEGO: umění z kostiček.

„LEGO není jen hračkou, ale také prostředkem k vyjádření kreativity a uměleckého talentu," uvedla Lucie Holková, zástupkyně ředitelky muzea.

Mohlo by vás zajímat:

Letní kino Beroun zahájí sezónu koncertem Dana Bárty. Přípravy finišují

Letní kino Beroun zahájí sezónu koncertem Dana Bárty. Přípravy finišují | Video: Deník/Jana Hájíčková