Standardní a latinsko – americké tance ovládly o víkendu společenský dům Plzeňka v Berouně. Taneční klub Romany Chvátalové společně s městem Beroun totiž pořádaly již dvanáctý ročník soutěže ve sportovním tanci Velká cena Berouna.

„Jsem spokojená, úroveň soutěže je skvělá. V letošním roce se na parketu vystřídalo celkem 201 párů z celé České republiky,“ zdůraznila organizátorka akce a jedna z porotců Romana Chvátalová.

A důvod k radosti měla opravdu veliký. A to nejen z hladkého průběhu sobotní soutěže, ale i z výkonů svěřenců, které vyučuje ve svém tanečním klubu.
Na stupních vítězů stanuli například Romana Zikmundová a Jan Smělý, kteří navštěvují berounský taneční klub Romany Chvátalové. A ve standardních tancích si v třídě B dotančili rovnou pro zlatou medaili.

„Máme ohromnou radost z úspěchu. S partnerem společně tančíme necelé dva roky a jsme skutečně nesmírně šťastní z dnešního ocenění,“ popsala své pocity Romana Zikmundová jen několik okamžiků poté, kdy opustila stupně vítězů.

Její partner Jan Smělý svým nadšením prokázal, že společenský tanec může nadchnout i dnešní mladou generaci. „Zpočátku jsem chodil na lekce spíš z donucení. Když jsem ale viděl tančit rodiče, uvědomil jsem si, že bych to chtěl umět také tak. A už jsem tanci propadl,“ přiznává Jan Smělý.