Současně místostarostové Berouna Michal Mišina (Hnutí ANO) a Dušan Tomčo (Nezávislí Berouňáci) vylosovali vítěze tajemné postavičky z velikonočního betlému na Husově náměstí. Tentokrát řezbář Jan Viktora vyřezal nádherného šneka, kterého vyhrál Jonáš Křikava.

close Oslavy Velikonoc v Berouně info Zdroj: Deník/Jana Hájíčková zoom_in Oslavy Velikonoc v Berouně

A tím losování nekončilo. Následně totiž místostarostové vybrali školku, která se mohla radovat z obrovské pomlázky. Tu vlastnoručně upletl Michal Mišina. Pomlázku si nakonec odnesla MŠ Sluníčko. Důvod k radosti měl také Niels Wachtl, který z rukou ředitelky Městské knihovny Beroun Michaely Škeříkové převzal ocenění Čtenář roku.

Velikonoce na náměstí Joachima Barranda se ale neodehrávaly jen na pódiu. Součástí byla totiž prezentace poskytovatelů sociálních a návazných služeb. U jednotlivých stánků se tak zájemci mohli dozvědět užitečné informace nebo zakoupit vystavené zboží a podpořit tak některou z organizací.

Výrobky svých studentů zde nabízeli také zástupci SOŠ a SOU Hlinky a DDM Beroun. Posledně jmenovaná organizace zároveň připravila v zahradě Muzea berounské keramiky otevřené dílny, kde si děti mohly například vybarvit vajíčko nebo si užít některou z připravených pohybových aktivit.

Mohlo by vás zajímat: Vysoký Újezd a Kozolupy trápí nákladní auta z lomů, která porušují zákaz vjezdu

Vysoký Újezd a Kozolupy trápí nákladní auta z lomů, která porušují zákaz vjezdu | Video: Hájíčková Jana