V Berounsku a jeho okolí je několik skvělých míst, kde můžete jezdit na in-line bruslích. Zde jsou některá z nich:

Podél Berounky k Alkazaru

Pro ty, které láka delší cesta je ideální vyasfaltovaná stezka podél Berounky, která vede až k lomu Alkazar. Začátek stezky najdete za dálničním mostem. Pozitivní je, že hned na startu této cesty se nachází menší parkoviště, kde můžete nechat své auto.

V letních měsících se bruslařům naskýtá několik možností k občerstvení.

Okruh v Berouně - Závodí

Pro ty, kteří se zatím jen učí nebo jim nevadí jezdit dokolečka je ideální okruh okolo fobalového hřiště v Berouně - Závodí. Zde jsou k dispozici dva okruhy, jeden o délce 423 metrů a druhý o délce 154 metrů.

Výhodou je i přilehlé parkoviště, kam zaparkuje téměř 30 aut, několik laviček na odpočinek a přímo u hřiště je v létě v provozu i terasa s občerstvením.

Trasa Beroun - Nižbor

Na bruslaře tu čeká kratší příjemná trasa z vlakového nádraží Beroun do Nižboru, kde končí rovněž na vlakovém nádraží. Téměř kopíruje břehy Berounky a nabízí krásné scenérie.

Cyklostezska mezi Zdicemi a Popovicemi

K projíždce na bruslích láká i cyklostezka mezi Popovicemi a Zdicemi. Díky svému hladkému povrchu je pro in-line brusle jako dělaná a je také hojně využívaná. Trasa začíná na konci Zdic, konkrétně pod kopcem Knihov a vede až do Popovic ke KFC vedle dálnice. Nevýhodou této stezky je ale právě to, že vede převážně vedle hlučné dálnice.

Jak správně bruslit:

| Video: Youtube

Za hranicemi Berounska

Komu nevadí, zajet si o kousek dál a opustit hranice Berounska, doporučujeme také cyklostezku vedoucí podél Berounky ze záhrádkéřské kolonie v Černošicích, která vede až k zámku v Dobřichovicích.

Za zmínku určitě stojí také okruh Novák - Fialák v Příbrami, kde je vybudována in-line stezka, která spojuje dvojici příbramských rybníků v rekreační zóně. Trasa je dlouhá necelé dva kilometry a i zde je v létě dostupné občerstvení.

A pokud vás láká větší dálka vyražte do Rakovníka, kde z nedaleké obce Ryšín vede cyklostrasa č. 303 směrem na Městečko a čeká vás až 6 kilometrů jízdy. Ale pozor, v Dolním Chlumu je třeba přejít krátký úsek můstku přes Rakovnicky potok, za ním pokračuje dále asfalt.

.