BEROUNSKO

Jarní trhy

Kdy: sobota 23. března od 9 do 13 hodin
Kde: Palackého náměstí Hořovice
Za kolik: Zdarma

Proč přijít: Vyražte do Hořovice na předvelikonoční jarní trhy, které na vás dýchnou tu správnou jarní atmosféru. Chybět nebude ani vynikající občerstvení.

Hasičsko - městský ples 

Kdy: sobota 23. března od 20 hodin
Kde: Kulturní klub Žebrák 
Za kolik: 200 korun

Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů a město Žebrák vás společnou zvou na již třináctý hasičsko-městský ples. Čeká vás bohatý program včetně tomboly a půlnočního překvapení. K tanci zahraje kapela Bonton Band. Partnerem plesu je Hvězdárna Žebrák a moderátorem večera bude Vladislav Slezák. Předprodej vstupenek bude zahájen v pondělí 4.3.2024 v Trafice u paní Bendové, Náměstí 13, Žebrák.

Koncert kapely Harlej

Kdy: sobota 23. března od 19 hodin
Kde: Společenský dům Hořovice
Za kolik: 590 korun

Proč přijít: Česká rocková skupina Harlej dorazí v rámci svého turné k novému albu i do Hořovic. Nové album i turné nese stejný název "Zatím je to dobrý". V koncertním playlistu nebudou samozřejmě kromě novinkových skladeb chybět i tradiční hity na které jste u Harleje zvyklí.

close Turné Zatím je to dobrý II zahájila rocková kapela Harlej ve Stříbře. info Zdroj: Vladimír Novotný zoom_in Turné Zatím je to dobrý II zahájila rocková kapela Harlej.

Karneval sportovců

Kdy: sobota 23. března od 20 hodin
Kde: Kulturní dům Tetín
Za kolik: 250 korun

Proč přijít: Na tradičním karnevalu sportovců nebude chybět oblíbená soutěž masek a tombola. K tanci zahraje kapela Karavel.

Velikonoční jarmark

Kdy: sobota 23. března od 10 do 17 hodin
Kde: zámek Nižbor
Za kolik: Zdarma

Proč přijít: Zahrádkáři v Nižboru pořádají již druhý Velikonoční jarmak na nádvoří zámku Nižbor. Připraveno bude pro návštěvníky nejen velikonoční zboží, ale i spoustu dalších věcí pro radost .A samozřejmě i dobroty pro mlsné jazýčky nebudou chybět.

BENEŠOVSKO

Koncert Sukova komorního sboru

Kdy: pátek 22. března od 19.00
Kde: Muzeum umění a designu Benešov
Za kolik: dobrovolné vstupné

Proč přijít: První půlka koncertu je věnována Roku české hudby, takže zazní skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka nebo Otmara Máchy. Druhá půlka se ponese v odlehčenějším duchu, takže se můžete těšit na skladby velšského skladatele a hudebníka Karla Jenkinse, norského skladatele Ola Gjelo, českého houslisty a skladatele Jiřího Pavlici nebo dirigenta, hudebního skladatele a klavíristy Jaroslava Ježka.

Den vody v Návštěvnickém středisku Vodní dům

Kdy: sobota 23. března 9.00 - 16.00
Kde: Návštěvnické středisko Vodní dům, Hulice
Za kolik: dospělí 120 Kč, děti 80 Kč, snížené 90 Kč, rodinné 300 kč

Proč přijít: Světový den vody se koná jako připomenutí významu vody a potřeby udržitelného nakládání s vodními zdroji. Kde jinde oslavit den vody než ve Vodním domě? Jako každý rok nás čekají aktivity pro návštěvníky, super nálada, skvělé občerstvení a úžasně strávený čas. Přijďte si vyrobit vodní mlýnek nebo nakrmit žábu.

BOLESLAVSKO

Jarní květinový swap

Kdy: pátek 22. března od 13.00
Kde: Mladá Boleslav, Ekocentrum Zahrada
Za kolik: vstup zdarma

Proč přijít: Máte doma přebytečné rostliny na rozdání nebo na výměnu? Výměnná akce květinový swap funguje na principu přinesu – odnesu. Týká se to také knih a časopisů související s tematikou. Pokračuje do 17.00 hodin.

Obyvatelka Železné zažádala o grant a opravuje dětské hřiště:

Obyvatelka Železné zažádala o grant a opravuje dětské hřiště | Video: Hájíčková Jana

Velikonoční řádění v parku

Kdy: neděle 24. března od 14.00
Kde: Kosmonosy, zámecký park
Za kolik: vstupné dobrovolné

Proč přijít: Velikonoce v parku, soutěže pro děti, hledání vajíček, tanec, soutěže pro dospělé.

KLADENSKO

Na Kladně se koná Noc válečníků

Kdy: v pátek 22. března od 18.00
Kde: Sportovní hala Kladno
Za kolik: od 490 korun

Proč přijít: Kladenský rodák David Zoula a jeho rival Matěj Val dostanou šanci na IAF 11-Noc Válečníků konečně vyřešit v kleci svůj dlouhodobý spor. Ve hře bude navíc pás šampiona v pérové váze do 66 kilogramů. A to není vše, můžete se těšit i na další špičkové MMA zápasníky v čele s Frederikem Komuenhou, Tomášem Holečkem, Filipem Roubíčkem či Tomášem Klabíkem a dalšími.

Velikonoce na Čabárně

Kdy: v sobotu 23. března od 10.00
Kde: Naučné středisko ekologické výchovy Čabárna – Kladno
Za kolik: 50 korun (děti do čtyř let zdarma)

Proč přijít: Nalaďte se na atmosféru nadcházejících svátků. Tatínkové dětem mohou předvést pletení pomlázek, maminky zase zdobení vajíček. Chybět nebudu další tvořivé dílny pro děti i dospělé nebo opékání špekáčků. Pouze pro tento den bude z Kladna na Čabárnu a zpět zajištěna kyvadlová doprava

KOLÍNSKO

Mrkvičková párty - Pepa a Majda

Kdy: neděle 24. března od 15.00
Kde: Městský společenský dům v Kolíně
Za kolik: na místě 200 Kč

Proč přijít: Křest hned dvou videoklipů pro nejmenší diváky - Mrkvička a Skřítkové plují planetou nového hudebního projektu pro děti. Coby hosté se předvedou hrdinové druhého klipu skupina Skřítci. A samozřejmě všichni dohromady budou děti bavit písničkami k tanci i skotačení. A určitě se můžete těšit na dárky a nejen na mrkev.

Lichtenštejnové- 400 let knížecího rodu v Čechách

Kdy: do 15. 9. 2024, sobota – neděle 10.00 – 17.00
Kde: Regionální muzeum v Kolíně, Veigertovský dům
Za kolik: 80 Kč, snížené vstupné 40 Kč, rodinné vstupné 200 Kč

Proč přijít: Výstava připomíná výročí 400 let od majetkového vstupu knížecího rodu Lichtenštejnů na území Čech (1622–1623), především zisku komplexu panství východně od Prahy a na Kolínsku (Uhříněves, Škvorec, Kostelec nad Černými lesy, Plaňany, Kounice, Radim a Rataje nad Sázavou). Lichtenštejnové patřili mezi špičku evropské společnosti a až do poloviny 20. století byli významnými činiteli a mecenáši společenského a kulturního života dotčeného regionu.

KUTNOHORSKO

Karneval s kapelou Pískomil se vrací

Kdy: sobota 23. března 14 - 16.00
Kde: Farma Bláto, Bláto 1, Uhlířské Janovice
Za kolik: 200 Kč, děti do 1 roku zdarma

Proč přijít: Kapela Pískomil se vrací interpretuje své písně naživo v karnevalovém programu. Pořadatelé zvou holčičky a kluky, maminky a tatínky, babičky a dědečky – zkrátka celou rodinu na karneval s kapelou Pískomil se vrací! Nenechte si ujít dovádivé maškarní odpoledne nabité písničkami, tancem a zpíváním.

Velikonoce na Kačině

Kdy: sobota 23. března, neděle 24. března 10 - 17.00
Kde: Zámek Kačina, Svatý Mikuláš
Za kolik: prohlídky zámku dle běžného ceníku

Proč přijít: Velikonoce na Kačině již tradičně představí zvyky a tradice. Velikonoce na zámku probíhají od 23. 3. do 7. 4. 2024. V zámeckém interiéru naleznete velikonoční symboly i tradiční velikonoční výzdobu. Připomenete si zapomenuté zvyky a tradice. V zámeckém parku je připravena rodinná hra Hledání obřích vajíček.

MĚLNICKO

Sparťanský ples

Kdy: sobota 23. března od 20.00
Kde: Neratovice, společenský dům
Za kolik: 250 korun


Proč přijít: Fanclub Sparta Neratovice pořádá tradiční, už 37. Sparťanský společenský ples. Hraje kapela Pohoda, bohatá tombola.

Velikonoční jarmark

Kdy: sobota 23. března od 15.00
Kde: Mělník, regionální muzeum
Za kolik: 30 korun, 15 korun/snížené vstupné

Proč přijít: Tradiční jarmark s předváděním řemesel a dílničkami pro děti ve všech prostorech muzea. Předvádění řemesel a dílničky nejen pro děti (pletení pomlázek, zdobení kraslic, zdobení keramiky a perníčků…)

close Velikonoční jarmark v Žebráku. info Zdroj: Hana Zeus zoom_in Velikonoční jarmark.

NYMBURSKO

Rybářský ples

Kdy: pátek 22. března
Kde: Nymburk, Obecní dům
Za kolik: 350 korun

Proč přijít: Tradiční rybářský ples v Kokosu, 51. ročník, hraje kapela Proč ne. Těšit se můžete na bohatou tombolu, slosování o poukazy, předtančení taneční skupiny Easy Dance a další zábavu.

Dětský karneval

Kdy: sobota 23. března od 15.00
Kde: Milovice, kulturní dům
Za kolik:100 korun

Proč přijít: Maškarní pro děti, skotačení, přehlídka masek, malování na obličej, tombola, zábavu zajistí Lumpína a dráček. Moderuje Luboš Votroubek.

PŘÍBRAMSKO

Velikonoční jarmark lidových řemesel

Kdy: 23. března 10 – 15 hodin
Kde: Rožmitál pod Třemšínem
Za kolik: neuvedeno

Proč přijít: V Rožmitále pod Třemšínem se v sobotu 23. března koná Velikonoční jarmark lidových řemesel. Od 10 do 15 hodin se na nádvoří a ve Stodole Podbrdského muzea potkáte s desítkami řemeslníků, pekařů, cukrářek, farmářů a dalších prodejců. V 11 a 13 hodin vystoupí v galerii muzea děti z tanečního oboru ZUŠ J. J. Ryby. V časech 10-11 a 14-15 hodin ukázka kování cvočků ve Stodole. Z Příbrami a Březnice se můžete na jarmark svézt Velikonočním vlakem.

Velikonoce v hornickém domku

Kdy: 23.-24. března od 10 do 17 hodin
Kde: Hornický skanzen Březové hory – hornický domek
Za kolik: 60 korun

Proč přijít: Hornické muzeum Příbram na Březových Horách i letos připravilo tradiční akci Velikonoce v hornickém domku. Návštěvníci se tu mohou seznámit s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století. Vůně pečiva, lidové popěvky, tradiční výzdoba i um tvůrců lidových řemesel čeká na návštěvníky akce s názvem Velikonoce v hornickém domku. Zájemci si mohou vlastnoručně vyzkoušet pletení pomlázek, pečení jidášů, zdobení vajíček voskem nebo tvorbu svatých obrázků.

RAKOVNICKO

IV. Reprezentační agrární ples
Kdy: v pátek 22. března od 20.00
Kde: Kulturní centrum Rakovník
Za kolik: 600 korun

Proč přijít: Reprezentační agrární ples se koná pod záštitou ministra zemědělství Marka Výborného. Chybět nebude bohatý raut a tombola. Akci moderuje Aleš Švarc. Na programu je předtančení a kouzelnická show Jana Vaidiše. Zahrají Ideal band, Bohuš Matuš a dj Ladra.

V Berouně otevřou dětskou skupinu. Volná místa jsou ještě k mání:

V Berouně už brzy otevřou soukromou mateřskou školu | Video: Hájíčková Jana

Dětský a dámský bazar v jídelně
Kdy: v sobotu 23. března od 8.00
Kde: jídelna Základní školy v Palackého ulici Nové Strašecí

Proč přijít: Z ceny prodaného zboží bude odečteno 10 procent a použito ve prospěch dětí základní školy.