„Myslivecký ples pořádáme jednou do roka. Je vyvrcholením a ukončením lovecké sezóny. Do tomboly se nám podařilo v prosinci ulovit šest divokých prasat a padesát kusů bažantů. Jeden kus vysoké jsme dostali darem od myslivců z Tachova, protože v naší honitbě vysokou nemáme,“ vysvětlil pořadatel a předseda Mysliveckého spolku Hora Tmaň Jan Plátěnka z Lounína. Nejednalo se ale o divoké bažanty, nýbrž o chovné, o které myslivci pečují ve voliérách od šesti měsíců věku.

„Některé pak vypouštíme do přírody a jiné necháváme na ples. Nechceme lovit divoké, kterých je málo,“ doplnil další z pořadatelů Jaromír Krátký z Tmaně, předseda revizní komise. Bažanti se dožívají až čtyř let, ale na plese bylo možné vyhrát jen roční. Kromě zvěřiny byly ale v tombole stovky dalších cen, Lidé mohli vyhrát alkohol, dorty, vouchery na vápno, knihy, kosmetiku, keramiku a mnoho dalšího.

Myslivci rozdávali divočinu. Na plese v Tmani | Video: Hájíčková Jana

Místní restaurace Kulturák připravila speciální menu s topinkami. V nabídce byla pikantní masová směs na topince se sýrem za 115 korun, topinky s trhaným kuřecím masem, sýrem a volským vokem za 129 korun, směs ze žampionů a jarní cibulky na topince za 105 korun nebo topinku s avokádem, uzeným lososem, vařeným vajíčkem a cibulkou za 145 korun. Zajímavé bylo, že pivo zde vyšlo levněji než voda. Jemně perlivá Mattoni stála 38 korun za 0,33l a za pivo světlé Kozel 10 zaplatili návštěvníci 35 korun.

K poslechu a tanci hrála kapela Dlouhá noc. Zazněly hity od skupiny Olympic nebo tradiční Škoda lásky. Vstupné stálo 150 korun a vybírali ho Jiří Hurčík mladší a starší z Chodouně. „Náš myslivecký spolek se totiž skládá ze tří vesnic – Chodouně, Tmaně a Lounína. Z každé vesnice je deset členů,“ vysvětlil Jiří Hurčík mladší.