Také lidé v Praze a Středočeském kraji si zazpívají šest vánočních písní. Letos to jsou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí. Kompletní texty těchto koled najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. Ve středu také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku.

V Praze a středních Čechách se bude zpívat na minimálně sto místech, a to jak na náměstích měst, tak ve školách či přímo v domácnostech.

Na Berounsku se tradičně ke zpívání připojí v Hořovicích, kde se zpívá na zámeckém nádvoří. Dětský pěvecký sbor Základní umělecké školy Josefa Slavíka Hořovice s Deníkem zpívá už od roku 2014. A jak potvrzuje lektorka hudebních oborů Květuše Ernestová, před pandemií se tradičně začínalo v hořovickém domově pro seniory Na Výsluní. „To byla taková tradice, kdy si klienti vždy rádi zazpívali s námi. Covid to ale zastavil a momentálně ta doba tomu nepřeje,“ říká lektorka.

Nyní děti vystoupí nejdříve na nádvoří Starého zámku k příležitosti výstavy vánočních ozdob, která probíhá v místním muzeu. „S dětmi si nejdříve expozici prohlédneme a poté v 18 hodin zazpíváme v areálu zámku. Nato se přesuneme naproti do zámku, kde je zase výstava betlémů. Po prohlídce tedy ještě zazpíváme v kapli,“ poznamenala pedagožka.

Pokud se z jakýchkoli důvodů nemůžete účastnit osobně, a přesto byste si rádi zanotovali, ani to není na překážku. Koledy si můžete zazpívat i z pohodlí svého domova třeba s Českým rozhlasem, který stačí jen naladit v uvedený čas.