Předposlední hudební vystoupení se uskuteční opět v sále České pojišťovny v Berouně od 19.30 hodin. Poslední volné vstupenky na koncerty můžete zakoupit jak v berounském informačním centru, tak i před samotným zahájení koncertů.

Pátý koncert Talichova Berouna bude dnes večer patřit čtyřem nadaným hudebníkům. „Těšit se můžete na Libora Suchého – klarinet,Marka Šedivého – klavír, Viléma Vlčka – violoncello a Jakuba Škampy – klavír. Zazní skladby P. I. Čajkovského, A. Dvořáka, J. Brahmse,“ uvedla tisková mluvčí berounské radnice Pavla Nováčková.

Přibližme si ale trochu všechny čtyři vystupující. Libor Suchý (1994) byl žákem Základní umělecké školy v Hořicích a zároveň pak chodil na konzultace k Milanu Polákovi z Pražské konzervatoře. Po přijetí na tuto školu se stal jeho žákem. Zúčastnil se klarinetových kurzů Milana Řeřichy ve švýcarském Luganu a kurzů Ludmily Peterkové a Franka Ameta v Domažlicích.

Marek Šedivý (1987) je dirigent a klavírista, nejprve student Gymnázia Jana Nerudy, který pak v roce 2010 absolvoval Pražskou konzervatoř a pokračoval na Hudební fakultě AMU. Zúčastnil se též mezinárodních kurzů Kennetha Kieslera na University of Michigan a Vladimira Ponkina na Moskevské státní konzervatoři. Spolupracoval již s pražskými orchestry, s tělesy v Pardubicích, Teplicích a Českých Budějovicích a dalšími.

Také violoncellista Vilém Vlček (1998) letos vystoupil pod taktovkou šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka na koncertě nejlepších účastníků konkurzu „Zahraj si s Českou filharmonií“ zorganizovaného pro talentované instrumentalisty a zpěváky do 21 let.

Jakub Škampa (1994) je čerstvým absolventem žižkovského Gymnázia Jana Nerudy s rozšířenou hudební výukou. V předškolním věku začal s hrou na violoncello, od osmi hraje na klavír. Mezi soutěžními úspěchy figuruje i druhá cena v mezinárodním kole soutěže Concertino Praga.