Jedná se většinou o autorská čtení s besedou a koncerty. Těžiště festivalu je v Berouně, kde se uskuteční několik setkání autorů se studenty v berounské Městské knihovně a na středních školách. V kavárně Jiná káva nabídnou pořadatelé fotografie polské fotografky Ewy Kotarbińské a básnickou tvorbu autorů a autorek.

"V úterý 4. června představíme v Muzeu Českého krasu světoznámého islandského spisovatele Gyrðira Elíassona. Ve čtvrtek 6. června na náměstí Joachima Barranda vystoupí mimo jiné vynikající polská básnířka a dramatička Joanna Oparek, která představí český překlad své knihy Malé povinnosti. Večer zakončí jedinečný koncert zhudebněné polské poezie Juliana Tuwima. Chybět nebude ani setkání autorů s posluchači v Muzeu Českého krasu v Berouně – tentokrát netradičně, mezi hrnčíři. Každý, kdo bude mít zájem, může přečíst svou báseň, či krátký text jiného autora, který ho oslovil,“ prozradila organizátorka Lenka Kuhar Daňhelová.

Kromě berounského programu představí básníci svou tvorbu také v Knihovně Václava Havla v Praze a na hradě Krakovci. Podrobný program najdete na webu festivalstranou.cz.