Svojí účastí navíc pomůžou organizaci Slunce, jež zastřešuje unikátní soubor zařízení, která poskytují širokou škálu vzdělávacích a sociálních služeb pro děti a dospělé s různými druhy postižení. „Alkáči“ přitom slibují super mejdan.

close HudliceFest: festivalovou hvězdou bude kapela Alkehol. info Zdroj: HudliceFest zoom_in HudliceFest: festivalovou hvězdou bude kapela Alkehol. Poslání festivalu, který pořádá oddíl stolního tenisu TJ Sokol Hudlice, je od samého počátku pomáhat potřebným. Mezitímco první ročník poskytl finanční dar postiženým dětem, další ročník doznal vyšší návštěvnosti a rekordního peněžního daru.

Loni cílem byla pomoc směřována Dětskému domovu a Speciální mateřské škole pro děti s více vadami v Berouně. Pro zařízení, které dostalo i věcné dary, se podařilo vybrat 280 tisíc korun. Festival navíc 13 tisíc korun moravské obci Lužice, kterou loni postihlo tornádo.

„Letos jsme se rozhodli pomoci nadačnímu fondu Slunce, jenž poskytuje vzdělávací a sociální služby dětem a dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. Úkolem organizace je co nejvíce přiblížit handicapované děti a dospělé běžnému způsobu životy, aby dosáhli maximálně možné samostatnosti,“ sdělil starosta hudlických Sokolů Rudolf Hrkal.

Součástí benefiční akce bude také dražba podepsaného dresu prvoligového týmu SK Slavia Praha. Loni to byla zase AC Sparta Praha, kdo věnoval dres. Starosta zároveň připomněl, že loňská vybraná částka posadila laťku hodně vysoko, budou se ji ale snažit pokořit.

„Je obtížné předjímat výši částky, kterou Slunce od nás dostane. Je to hodně závislé, jaké bude počasí a s tím souvisí návštěvnost. V každém případě máme již pro organizaci spoustu věcných darů a peníze od sponzorů. Jsem tak přesvědčen o tom, že částka bude i letos velmi dobrá. Věřím, že naši dobrou myšlenku přijde podpořit maximální počet návštěvníků. Určitým lákadlem je velmi slušný výběr vystupujících skupin,“ upřesnil Hrkal.

Vedle Alkeholu na festivalu vystoupí ještě Civilní obrana, Sebastien, Kabát Revival West, Divokej Bill Revival, Wotazník či Argos.