Do Berouna se vydali soutěžící z různých koutů České republiky, například i z Chomutova, Plzně, Kladna, Říčan a dalších měst. Ve společenských tancích soutěžilo ve 27 kategoriích celkem 132 tanečních párů.

Sobotní ráno odstartovala dětská kategorie a tančilo se až do půl páté odpoledne. Na parketu proběhlo 284 startů v jednotlivcích i seskupeních. Berounský klub zastupovaly tři závodní páry: manželé Vodičkovi, kteří získali zlatou medaili, manželé Macourkovi si odnesli bronz a Martin Špicl s Dianou Lisou ve své kategorii vybojovali třetí místo.

V juniorské kategorii se představily Kateřina Horná a Adéla Marešová, které získaly zlato a stříbro, Viktorie Vlčková a Eliška Pavlisová. „Poprvé jsme otevřeli také soutěž ve formaci, kde Beroun soupeřil s Kladnem a vyhrál,“ uvedla Romana Chvátalová, majitelka stejnojmenného tanečního klubu, který akci připravil.

Na závěr organizátorka všem soutěžícím poděkovala za jejich snahu a hezká vystoupení i celému týmu, který za organizací letošního ročníku stál, včetně jejích dcer Lucie Chvátalové a Silvie Stunové.

Velké taneční klání v Plzeňce se uskutečnilo ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu a za významné finanční podpory města Berouna. Soutěžilo se o hodnotné ceny, které za město spolu s Romanou Chvátalovou předával místostarosta Dušan Tomčo.