V pátek 10. a v sobotu 11. března se tak stane v hořovickém Společenském domě. Pozvání do rozhovoru Deníku přijal zpěvák Arakainu a vášnivý motorkář Honza Toužimský.

Také čtěte: Kvůli práci lidé kupují vysvědčení i diplom

Pětatřicet let. S takovým výročím se nemůže pochlubit každá kapela. Díky čemu došel Arakain až na tuto metu?
Arakain je hlavně kapela, což je podle mě základ a odpověď na vaší otázku. Je postavená spíš na hudbě než na jednotlivcích, takže i z důvodu, že nestojí právě na jednotlivcích a je svébytná, dokázala podle mého názoru přestát i zlomy a změny na postu zpěváků. Zároveň je to kapela, která se pořád nějak vyvíjí a posouvá dál, poslouchá moderní metalové styly, vymýšlí a realizuje nové a něčím odlišné či zajímavé koncerty pro svoje fanoušky a vydává nová CD.

Co bylo za ty roky nejtěžší?
Všechno a nic. Když chcete něco dělat dobře, tak je to samozřejmě těžké a náročné, jak na energii, kterou do toho dáváte, tak na čas, stres apod. Samozřejmě řešíme neustálé debaty v kapele na nejrůznější témata, která jsou někdy docela vyhrocená (smích). Ale na druhou stranu, kde není debata nebo hádka, tam nic nevzniká.

"Pro mě je na prvním místě rodina a pak samozřejmě možná trochu relax po koncertech. Právě díky motocyklu si mohu dokonalou relaxaci dopřát. Dokonale se při jízdě odreaguju, vyčistím si hlavu, nabiju se energií, kterou vždy na koncerty potřebuju."

Co vás přimělo pokračovat?
To, že chci muziku dělat, je pro mě splněný sen a proto jsem ani nikdy neuvažoval, že bych s ní skončil.

Co vás překvapilo?
Myslím, že po třinácti letech v Arakainu mě už asi nic nepřekvapí (smích).

Máte v paměti koncert, na který nikdy nezapomenete?
Určitě to bylo naše 25. výročí a koncert v Edenu s Plzeňskou filharmonií. Najednou naše písně dostaly úplně jiný kabát a aranžmá a ověřili jsme si, že ve vážné muzice je možná daleko víc tvrdých prvků než třeba v kdovíjaké rádoby tvrdé muzice. Navíc atmosféra byla naprosto unikátní, neopakovatelná a nezaměnitelná. Letos s námi unplugged koncerty vždy jede trio String Ladies, což je smyčcové trio a právě tuhle atmosféru nám to docela připomíná, i když v menším měřítku počtu členů.

Proč dva koncerty najednou?
Chceme, aby si fanoušci s námi koncerty užili. Proto je jeden v unplugged verzi a druhý klasický thrashový, metalový. Fanoušci si mohou vybrat buď jeden, nebo druhý koncert, nebo vyrazit za zvýhodněnou cenu na oba.

Chcete něco vzkázat svým fanouškům?
Aby s námi přišli oslavit našich 35 let a užili si výroční koncerty s námi, aby nám zůstali věrní a hlavně, abychom je my a naše muzika bavili i dál.

Nepřehlédněte: Tmavý kouř z komínů zvedá úředníky ze židlí

Rock, metal a motorky. To ladí. Co je ale na prvním místě?
Pro mě je na prvním místě rodina a pak samozřejmě možná trochu relax po koncertech. Právě díky motocyklu si mohu dokonalou relaxaci dopřát. Dokonale se při jízdě odreaguju, vyčistím si hlavu, nabiju se energií, kterou vždy na koncerty potřebuju. A hlavně, při přejezdech na Harleyi poznám spoustu krásných míst a nových lidí, například i naši fanoušci mi dávají tipy na cesty, co je u nich zajímavé a kam mám zavítat, což je moc příjemné.