Úderem desáté hodiny dopoledne přivítal moderátor Karel Vydra více jak dvě stě posluchačů. Vystoupilo třicet hráčů na heligonku.

V sobotu 6. srpna se na zámku odehrál již 10. ročník Rockového Králováku.
Obrazem: Rockovej Královák představil na zámku jubilejní desátý ročník

Druhé pódium bylo připravené v zahradě a jelikož po celou dobu vládlo krásné slunečné počasí, usadilo se na lavičky venkovního amfiteátru dalších dvě stě návštěvníků. Jako hosty pozval pořadatel Městské kulturní centrum Hořovice Heligonky Aleše Rusňáka a tradiční soubor Liberečtí harmonikáři.

Na akci dále nechyběli pouliční hráči na heligonky či akordeony, kteří přilákali sice malé hloučky lidí, ty ale zpívaly z plných plic. Hořovické heligonky také navštívil host z TV Šlágr. Po loňském vystoupení Pepíka Pospíšila spolu s Pepíkem Kupilíkem s číslem 23 vystoupila kapesní kapela Kapka, tedy Petr Šimáček spolu s Danou Sokolovou. Všichni, kteří v Hořovicích zahráli, obdrželi od pořadatele na památku drobné předměty a hrnek s logem festivalu.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Akce se konala pod záštitou starosty města Hořovice Jiřího Peřiny ve spolupráci s Delicia accordions s. r. o., firmou, která vyrábí nejen heligonky, ale i akordeony. O tom se všichni přítomní mohli přesvědčit na výstavě historických a současných výrobků.