Cibulové copy, výrobky z proutí, keramiky a dobová řemesla. To je jen zlomek toho, co v sobotu 2. října,uvidí návštěvníci Hořovic.
Stovky stánků nabídnou nejen dekorace z cibule a suchých květů, ale také pestré občerstvení v podobě burčáku, svařeného vína a dobré kávy. Nebudou chybět ani teplé klobásy a na své si přijdou jistě i milovníci sladkostí.

Doprovodný program potěší děti i dospělé. Akci tradičně zpestří lunapark i hudební vystoupení. K poslechu zahraje country kapela Brzdaři, Hořovická muzika B. Vojíře a Kladenští heligónkáři. Vystoupí i mažoretky.

Cibulový jarmark přiláká, tak jako každým rokem, desetitisíce návštěvníků. Pořadatelé v sobotu ráno uzavřou centrum Hořovic. Lidé však budou moci zaparkovat na několika vyhrazených místech.

Řidiči najdou největší parkovací plochu před místní nemocnicí. Osobní automobily budou moci lidé nechat i v Komenského ulici a v lokalitě U Rybníčka.
Tradiční akce hořovických zahrádkářů se koná letos již po dvaadvacáté. Hořovičtí v září zpracovali tisíce kilogramů cibule. Nejprve ji očistili, a pak z ní vyrobili nejen stovky cibulových copů, ale i další pestrou dekoraci.