Městské kino Beroun představí v neděli 29. listopadu premiéru českého filmu nazvaného Pamětnice.

„Jedná se o unikátní projekt s mimořádným hereckým obsazením. Lidé se mohou těšit například na Vladimíra Brabce, Zitu Kabátovou, Pavla Zedníčka, Josefa Zímu, Antonii Hegerlíkovou, Květu Fialovou, Josefa Somra a řadu dalších herců,“ uvedla ředitelka berounského městského kina Danuše Hrdinová.
Součástí nedělní premiéry bude i beseda s herci, která se uskuteční od 18.30 hodin.

„Lidé si již nyní mohou zajistit vstupenky na tuto výjimečnou premiéru. Pokud si zájemci koupí vstupenku do 20. listopadu, uhradí za ni jen 30 korun, vstupenka zakoupená 21. listopadu činí 85 korun,“ upozorňuje ředitelka kina na výhodnou cenu vstupenek v předprodeji.

A o čem vlastně film pojednává? Bývalí spolužáci se scházejí po šedesáti letech na školním sraze, nepochybně posledním, v tváří tvář spolužačce Milušce Bínové. Bínová, kdysi nejoblíbenější spolužačka, dnes přijíždí po letech do rodného města, rozhodnutá zjistit, který z jejich spolužáků jí kdysi zničil život. Přesto film není o pomstě, ale o životě dnešních seniorů, o jejich vztazích s rodinou, se společností a vzájemných vztazích mezi generacemi.