Slavnostní zahájení bude opět v Praskolesích, bude to již od 9.30 hodin. Tentokrát zahájí vinobraní svěcením vína nový farář pan Wojdyla
v kostele Sv. Mikuláše v Praskolesích.

Poté v 10 hodin účastníky přivítá v centru obce paní starostka Zdeňka Drábková a kulturní program začne vystoupením skupina Pokus. Svůj program předvedou šermíři Diadém, tanečníci. Celou akci zpestří ochutnávka letošního burčáku.

Pak se královská družina sešikuje a poputuje směrem na Otmíče. Na návsi vinařské obce Otmíče nás přivítá místostarostka obce Otmíče Diana Hrdličková. Prostředí návsi v Otmíčích nabízí zajímavou kulisu k dalšímu vystoupení šermířů skupiny Diadém.

Pod dozorem boha Bachuse bude možno ochutnat vzorky vína z Otmíčské vinice Johanka, kam se průvod dále odebere. Od 12 hodin na vinici Johanka na všechny čeká prohlídka vinice, ukázky výroby vína, ale můžete si taky vylézt na rozhlednu na kopci nad vinicí (maximálně pět lidí najednou) a pokochat se nádherným výhledem do krajiny. Uvidíte Knížkovice, Žebrák a celé údolí až k Lochovicím a Hořovicím. Pak můžete začít ochutnávat víno i burčák.

Dále průvod pokračuje na statek Kočvary, kde bude hlavní slavnost Vinobraní na statku. Nebude chybět doprovodný program pro děti.

Vinobraní na statku Kočvary – 24. září:
13.00 skupina Brzdaři,
14.00 příchod krále a průvodu
14.30 cimbálovka Réva
17.00 Kabát revival
19.00 Lucie revival
21.00 Black Hill
22.30 Moped

Autor textu:Adolf Valášek