„Tento týden soutěží děti ze základních uměleckých škol z Berouna, Hořovic a Králova Dvora. Jsou to děti, které se učí zpívat. Za 14 dní, respektive 28.-29. února, proběhne ještě soutěž pro děti z celého Berounska, které se zpívat neučí. Každé dítě si odnese cenu. Jsou jen první, druhá a třetí místa. Soutěž je pro radost, motivační. Spousta dětí se pak třeba zpěvu začne věnovat,“ vysvětlila ředitelka školy Marta Tauberová, dcera Zory, a jedna ze tří porotkyň.

Nádraží Smíchov - vizualizace.
Cestující z Berouna do Prahy, pozor. Začala přestavba smíchovského nádraží

Dalšími dvěma porotkyněmi jsou operní pěvkyně Renée Nachtigallová a Libuše Hrubá, učitelka ze Základní umělecké školy Schola musica Stella Maris.

Malí zpěváci a zpěvačky zazpívali vždy dvě písně, jednu lidovou a jednu umělou. Soutěž pomáhá přiblížit lidový repertoár i nejmladší generaci. A kdo porotu nejvíce uchvátil první den soutěže, kdy soutěžily čtyři kategorie dětí?

Zdroj: Hájíčková Jana

„Vždycky nás překvapí chlapci z Hořovic, jsou opravdu vynikající,“ usmívala se Tauberová. Vystoupení začínají od osmi hodin ráno a trvají do půl jedné odpoledne. Děti mají k dispozici zázemí, kde se mohou připravit, rozezpívat a třeba také občerstvit. Kromě rodičů je do koncertní síně školy Schola musica Stella Maris zvána i široká veřejnost.

Mohlo by vás zajímat: Cyklostezka Hořovice – Kotopeky byla slavnostně otevřena

Zdroj: Hájíčková Jana