Na lakrosový turnaj u řeky Berounky dorazilo v sobotu 8. června sedm týmů. Den byl plný utkání a emocí. Organizátorem byl tým Menhirs, který se účastnil prvního boxlakrosového zápasu na území České republiky už v roce 1986. Nyní se tým věnuje převážně českému lakrosu.

Emotivní souboj dvou týmů stejného klubu

Odpoledne přineslo napínavé utkání týmu Dolmens proti vlastním potomkům z týmu Menhirs. „Nikdo by nevymyslel lepší scénář než přinesla realita. O třetí místo se utkala stará garda Dolmens s nadějnou juniorkou Menhirs složenou z dětí hráčů klubu a utkání skončilo remízou. O vítězství rozhodly samostatné nájezdy a šikovnost juniorů,“ uvedl pro Deník organizátor Ondřej Štědrý.

Lakrosový turnaj Menhirs, který se uskutečnil v Srbsku na Berounsku 8.-9. června 2024. | Video: Eliška Stodolová, se svolením autora

Ve finále se utkal tým El GusaNino s týmem Albatros - odvěkým rivalem týmu Merhirs. Tým Albatros si odvezl první místo v turnaji, když zvítězil v poměru 9:7. Turnaj zakončilo předávání cen v závěru večera. Cenu si odnesl nejen vítězný tým, ale i jednotlivci za individuální výkony a také legendy týmu Menhirs. Jeden z nejstarších hrajících lakrosáků Jaroslav Guma Veit zakončil večer lakrosovým pokřikem „džingamalája“.

V rámci programu se v neděli 9. června uskutečnil turnaj dětské ligy českého lakrosu. V dětské soutěži se utkaly čtyři týmy.

Seznam týmů sobotního turnaje:
Menhirs
Dolmens
Albatros
El GusaNino (spojení týmů El Nino a Gusano)
Trackers
Paka (dívčí tým)
Gumítci

Zmínky o Českém lakrosu jsou už z dob první republiky. Organizované turnaje vznikly v sedmdesátých letech převážně v rámci skautských táborů. V současnosti se pravidelné ligové soutěže hrají v Praze a na Moravě a aktivních je okolo 40 týmů. Jedná se o nenáročný týmový sport spočívající ve hře dvou týmů po 5+1 hráčích. Těm jako vybavení stačí pouze lakroska, sportovní obuv a rovný, travnatý povrch. Týmy stále nabírají nové členy, více informací najdou zájemci na stránce svazu českého lakrosu.