Maminky z Litně a okolí se mohly přihlásit do projektu Domečku Hořovice, odloučeného pracoviště Liteň, jehož zástupci vymysleli pro ženy a dívky předvánoční akci s názvem Proměny. Nejen kadeřnice, ale i vizážistka si vzala do parády dvě maminky. Další adeptky na krásu se mohou do projektu přihlásit ještě do konce letošního roku.

Změna splnila očekávání žen

Redakce Berounského deníku liteňské Proměny sleduje. Na fotografiích dnes představujeme první dvě ženy před Proměnou i po ní. Čtenáři mohou sami posoudit, zda se změna podařila. Nejdůležitější ale je, že jsou spokojené mladé maminky, které si akcí Domečku Hořovice chtěli zpříjemnit předvánoční shon.

Do projektu odloučeného pracoviště Liteň se přihlásila například sedmadvacetiletá Iveta Davidová z Litně. „Vlasy jsem měla hodně poškozené, počítala jsem s tím, že je kadeřnice hodně zkrátí. Střih jsem si přesně takhle představovala, cítím se v něm moc dobře,“ prozradila Iveta Davidová. Ta je maminkou pětiletého Matyáše a v březnu se jí má narodit druhé dítě.

Další mladou ženou, která si před Vánoci udělala radost je třicetiletá Pavla Směšná z Karlštejna. „Změnu vidí nejenom rodina, ale i známí, kteří mne potkávají například na ulici,“ sdělila spokojená Pavla Směšná, která se na mateřské dovolené stará o svého tříletého synka.

Liteňský projekt pokračuje

Do konce roku hodlají zástupci liteňského pracoviště Domečku Hořovice pozvat do Proměn ještě dvě ženy nebo dívky. „V Litni připravujeme akce pro děti i dospělé. Proměny jsou novinka, kterou jsme ženám chtěli zpříjemnit dobu před Vánoci,“ uvedla za liteňské pracoviště Domečku Hořovice Eva Knopová.

Domeček Hořovice chystá další akce

Liteňské odloučené pracoviště Domečku Hořovice začalo připravovat aktivity pro děti i dospělé v loňském roce. Patří mezi ně například Velikonoční trhy, letní tábory i karnevaly. „Rádi bychom získali například i keramickou dílnu. To jsou však plány pro příští rok,“ uzavřela Eva Knopová.