Odpoledne plné loutek, her a zábavy nejenom pro děti, ale i pro všechny dospělé, zažili návštěvníci druhého ročníku Hořovického loutkohraní. Lidé se tu mohli celou sobotu bavit programem, který připravili nejenom organizátoři akce, členové soboru Na holou, ale i další loutkáři z blízkého i dalekého okolí.

Na dvou scénách v Lidovém domě, ale i na scéně místní zahrady, vystoupily třeba Loutkářky ze Zaluží se svou hrou O Vodníkovi a Rusalce, Malá scéna potěšila pohádkou o hloupé Mance, bouřlivý potlesk si vysloužili členové Hafan studia s dílkem Aby to čert vzal, zúčastnili se ale i čelenové souboru Klika, Marka Míková a mnozí další. Domácí soubor Na holou uvedl úspěšnou Zkázu Adamitů.

Nejmenší návštěvníci si ve slunečném počasí na zahradě u Liďáku vyzkoušeli mezi představeními lukostřelbu, různé soutěže i malování. V indiánském stanu si zase všichni dospěláci mohli vychutnat vodní dýmku nebo šálek dobrého čaje.

„Skutečně moc se nám tu líbí. Děti jsou úplně unešené pohádkovými představeními a počasí se taky vydařilo. Je to moc příjemné odpoledne,“ říká nadšeně maminka Petra, která přišla na loutkohraní se svou rodinou.

„Já jsem opravdu moc spokojený. Letošní ročník navštívilo mnohem více lidí než vloni,“ sdělil Ludvík Říha Řeřicha z hořovického souboru Na holou.