„V Berouně se letos jiný masopust nekonal, tak když jsme se dozvěděli o tom na Černém vršku, přijeli jsme s rodinou sem," svěřila se nám paní Jana, která mezitím u auta upravovala masky svým dětem.

Na masopust ale určitě nepřišly v maskách jen děti. Dospělí se také nenechali zahanbit. A masky byly skutečně originální. A tak jste mohli v sobotu v ulicích na Černém vršku potkat třeba celé nemocniční oddělení s pacientem na kolečkovém křesle, nebo lovce Pampaliniho se svými ulovenými trofejemi.

Pořadatelé masopustu se pokaždé snaží přijít s něčím originálním. A ani letošní rok nebyl výjimkou. „Již proběhla masopustní svatba, kdy se náhodou na masopust dostavila nevěsta se ženichem a zároveň doopravdický vysloužilý oddávající. Přivítali jsme mezi sebe nově nastěhované rodiny a předali jim titul Černovršáka. Letos jsme si připravili ocenění pro naše rodiče a prarodiče, kteří na vršku žijí nejdéle. Chceme jim tím dát najevo, že si jich vážíme a máme je rádi," uvedla Lucie Suchá, předsedkyně Okrašlovací spolku Přátelé Černého Vršku.

Masopustní veselice na Černém vršku pokračovala do nočních hodin. Večer se totiž zábava přesunula do místní restaurace.