Podle vyjádření na sociální síti se vedení města k odložení oslav rozhodlo na doporučení veterináře. "Berouňané byli zvyklí, že se medvědí narozeniny slavily právě v lednu. Vzhledem k tomu, že v Kuba je již ve výběhu sám, je již starší a nechceme ho v době zimního klidu příliš rušit, rozhodli jsme na doporučení veterináře přesunout tyto oslavy na říjen, a to na den otevření medvědária," informují na profilu města. 

Poslední z večerníčkových bratrů - medvěd Kuba při obědě:

Zdroj: Deník/Michal Bílek

Po Vojtovi, který zahynul v roce 2016, zemřel v půlce loňského dubna také jeho druhý bratr Matěj. 

"Pokud přesto budete chtít Kubovi popřát, můžete se za ním vydat na Městskou horu, třeba bude zrovna venku, protože se k zimnímu spánku neukládá. A můžete mu třeba přispět na med prostřednictvím kasičky, která je umístěná na vyhlídkové plošině nad medvědáriem," dodává radnice.

Z masopustu v Srbsku na Berounsku.
Srbskem prošel rej masopustních masek. Nechyběly zabijačkové pochoutky

Do berounského medvědária se trojice hvězd večerníčkových příběhů režiséra Václava Chaloupka nastěhovala na podzim roku 2000.

Medvíďata Kuba, Matěj a Vojta přišla na svět na začátku stejného roku v Českém Krumlově, medvědice se o ně ale nestarala, a tak ji nahradil právě Chaloupek. A s roztomilou trojicí natočil seriál Méďové.