Jedním z míst, kam v sobotu zamířily rodiny s dětmi, bylo Muzeum berounské keramiky. „Pro všechny zájemce jsme připravili velikonoční tvoření. Zájemci si mohli vyzkoušet točení na hrnčířském kruhu, vyrobit si velikonoční dekorace, uplést pomlázku nebo si dát voňavou kávu s mazancem v nové zahradní kavárničce," uvedla zaměstnankyně muzea keramiky.

O bílé sobotě bylo otevřené nejen muzeum, ale i přilehlá zahrada, kde se poprvé otevřena zmíněná zahradní kavárnička. Zatímco rodiče popíjeli kávu, děti se pustily do pletení pomlázky. „Je to tu moc příjemné. Ještě jsme tu nebyli, ale o téhle akci jsme se dozvěděli od známých, tak jsme to chtěli zkusit. A jsme mile překvapení, jaké je tu příjemné zákoutí vlastně v centru města," chválila muzejní zahradu Jana Plachá, která přišla i s manželem a synem Jiříkem.

Muzeum berounské keramiky pořádá zajímavé akce v průběhu celého roku. Oblíbené jsou i workshopy, při kterých si zájemci mohou zkusit pracovat s keramickou hlínou a seznámit se tak blíže s hrnčířským řemeslem. Pořádají se zde také kurzy keramiky pro děti i dospělé.