Návštěvníci se mohou 30. srpna těšit na promítání filmu Noc na Karlštejně. Nebude to ale jen tak ledajaké promítání na plátno, diváci uvidí oblíbený český muzikál s Waldemarem Matuškou a dalšími známými herci přímo na hradní zdi.

Součástí hradozámecké noci jsou také turisty oblíbené noční prohlídky nazvané "Karlštejnské zločiny v průběhu staletí" . Prohlídky začínají od 19 hodin a jedna za druhou jdou po sobě po třicetiminutových intervalech. „Poslední noční prohlídka začíná po půlnoci," upozornil kastelán hradu Karlštejn Jaromír Kubů.
Program nočních prohlídek je při Hradozámecké noci stejný. Turisté se mohou těšit na zločiny, které se v průběhu staletí udály za zdmi hradu Karlštejna, a to na tajemné příběhy od Václava IV., přes 16..století a vraždy paní Kateřiny Lažanské až po velký prodej Karlštejna Harrym Jelínkem.

Za vstup na Hradozámeckou noc turisté zaplatí 200 korun. Ti, co mají nárok na snížené vstupné zaplatí polovinu, to je sto korun. Vstupné se vztahuje na noční prohlídky. Program na nádvoří hradu je pro návštěvníky zdarma..