„Ve Všeradicích jsem hrál už několikrát. Třeba na vernisáži výstavy přímo ve špejcharu nebo jako člen ochotnického ansámblu s představením muzikálu Noc na Karlštejně. V obou případech jsem měl dojmy krásné, skvělé publikum, hezké prostředí a hezké počasí. Na Všeradice tedy vzpomínám velmi rád,“ vyznal se Jan Matěj Rak.

Hodně se mu líbí i Zámecký dvůr. „Je to krásné místo, které dýchá starými časy. I přes místy stále ještě patrné nánosy těch horších starých časů velmi jasně a s nadějí prosvítají stále jasněji ty opravdu krásné staré časy,“ uvedl písničkář.

„V pátek zahraji starší i novější písně, protože s celým koncertem vystupuji ve Všeradicích poprvé. Rád tedy představím svůj repertoár v širším průřezu,“ poznamenal písničkář, který Berounsko považuje za jeden z nejkrásnějších krajů.

„Miluji Berounsko pro jeho půvab, proměnlivost, pro jeho mnohde ještě stále zřetelný barokní charakter, pro jeho říční zákoutí a výhledy do kraje. Také samozřejmě proto, že moje rodina z jedné větve právě na Berounsku žila posledních přinejmenším dvě stě let. Ostatně přímo ve Všeradicích se například roku 1811 ženil můj praprapradědeček Martin Seydl,“ uzavřel Jan Matěj Rak.

KAREL SOUČEK