Nechyběly skladby slavných skladatelů či jedna rocková balada. Na závěr si přítomní vychutnali oblíbenou úvodní skladbu snímku Tři oříšky pro Popelku.

„I přestože se nacházíme v nelehké době, byl bych velmi rád, aby se dnešní koncert stal pověstnou jiskřičkou, která zapálí naději toho, že každá věc má svůj konec. Takže možná už někde v tom pomyslném tunelu je konečně světélko, které nám ozáří cestu. A myslím, že doba adventu je také o tom, abychom dokázali v nás probudit to lepší a těšit se na něco hezkého,“ řekl na úvod ředitel Charity Beroun Petr Horák a na závěr své úvodní řeči všem přítomným popřál hezké prožití vánočních svátků a o kus lepší nadcházející rok.

Violoncellista Pavel Barnáš s harfenistka Ivanou Pokornou působí desítky let v renomovaných profesionálních orchestrech. Vždy si ale přáli také hrát skladby podle svého výběru bez dirigentské taktovky. V repertoáru Bárky jsou hlavně evergreeny, filmové melodie a skladby od známých zahraničních interpretů, které v neobvyklém spojení jejich nástrojů zní originálně a působivě.

Koncertu se zúčastnila také poslankyně Parlamentu České republiky Věra Kovářová.