„Fotografuji odjakživa, čímkoli a cokoli - rodinu, kamarády, stromy, kočky čtyřnohé i dvounohé, Nil i pyramidy a v poslední době je mým velkým koníčkem ptactvo. Pocházím z Vysočiny a v Berouně a po Berounsku se potuluji už dvacet let. Seběhnout k Berounce a fotit ty krásné scenerie, především ty úžasné létající bytosti, mi přijde vlastně přirozené,“ říká Petr Mrázek.

Výstavu zajišťuje Muzeum Českého krasu, které s domovem dlouhodobě spolupracuje. „Covid naši zdejší výstavní činnost na dva roky omezil. Doufáme, že už opět budeme moci několikrát za rok zpestřit prostředí domova různými expozicemi, a potěšit tak jeho obyvatele,“ říká produkční muzea Lenka Stelšovská.

Výstava je už nyní přístupná veřejnosti, v době provozní doby pro veřejnost. Fotografie visí na chodbách domova. Vernisáž proběhne dodatečně v pátek 8. dubna od 14:30 hodin, její součástí bude komentovaná prohlídka s Petrem Mrázkem. Vedení domova prosí o respektování aktuálních pravidel pro návštěvníky, která jsou zveřejněna na webových stránkách zařízení.