V Berouně ji opět zahájil Městský bál. „S nově zrekonstruovanou Plzeňkou jsme změnili i termín Městského bálu. V minulosti vždy plesovou sezónu končil, nyní už podruhé ji otevírá," uvedl starosta Ivan Kůs. A letos poprvé se plesu zúčastnil i čestný občan Berouna, kterým je již několik týdnů Burkhard Siebert.

„Plesy máme rádi, chodíme pravidelně na městský bál i třeba plesy sportovců. Trochu oprášíme znalosti z tanečních, i když spíš máme vlastní styl, ale nám to nevadí a v davu se to ztratí," svěřili se na plese rozjaření tanečníci Jana a Martin.

Kdo si chtěl od víru tance trochu odpočinout, mohl sledovat v průběhu noci i doprovodný program. Ať už malé víly z místní baletní školy, nebo tanečnice
z R.A.K. Beroun. Zlatým hřebem pak bylo vystoupení violoncellistek BOSP Quartet. Další bály, které nyní Plzeňku čekají, budou patřit hlavně mladším ročníkům. Blíží se totiž maturitní plesy.

KAM NA PLESY

TETÍN
Nejbližší ples se koná již tento pátek na Tetíně. Ples pro širokou veřejnost pořádá Farní charita Beroun pod záštitou Římskokatolické farnosti Beroun již popáté. Tentokrát se těšíme na kapelu 2+1, předtančení a losování o ceny, jehož výtěžek podpoří Katolickou mateřskou školu v Berouně a Azylový dům pro matky/otce s dětmi v tísni v Lochovicích.

ZDICE
Vstupenky na Městský ples ve Zdicích se začnou prodávat po Novém roce. 
V místním společenském domě se bude plesat 11. února a i tentokrát nebudou chybět speciální hosté a skvělá tombola pro všechny.
HOŘOVICE
Ples města Hořovice je pro tuto sezónu naplánován na 18. února opět v místním společenském domě. A jak je již zdejší tradicí,při této příležitosti se opět budou oceňovat osobnosti města.
KRÁLŮV DVŮR
Tradiční Městský ples v Králově Dvoře se uskuteční opět v místní sokolovně. Do diáře si poznamenejte datum 18. března a těšit se můžete i na zpěvačku Martinu Březinovou a komika Martina Pitkina.