Začátek oslav začal důstojným položením věnců k pomníku padlým. Také oceněním dvou tlustických občanů. Poděkování za jejich činnost pro obec a Pamětní list z rukou starostky Heleny Kaššové, převzali Josef Červený, bývalý dlouholetý starosta obce, který je i autorem knihy 700 let obce, a Josef Sklenář za svou dlouholetou činnost, kterou věnoval především zdejší mládeži.

Krátce poté přijela na koních krojovaná historická skupina, která přivezla a za zvuku fanfár předala obci znak.

Program pokračoval zajímavým vystoupením, kterému přihlíželi také hosté, například místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer i místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček. Diváci potleskem podporovali dívčí skupinu Carmen, která předvedla skladbu s názvem Panenka. Stejně tak mažoretky TJ Spartaku Hořovice, které ukázaly pódiovou formaci, se kterou se nedávno probojovaly až do finále Mistrovský České republiky v Poděbradech, a to díky choreografii, kterou připravila Hana Sedláčková.

Atrakce pro děti, vzpomínky a výstava pro dospělé

Následovalo také neméně zajímavé a náročné vystoupení, a to Zumba. Hudebním vystoupením program zpestřily děti z místní školy za doprovodu svých paní učitelek. K poslechu a dobré náladě potom vyhrávala kapela Rožmitálská Venkovanka. Nechybělo různé občerstvení včetně zmrzliny. Pro děti pak atrakce, jako skákací hrad nebo kolotoč.

Nejvíce bylo živo u stánku, kde se prodávala trička s logem obce, kniha o Tlustici, půllitry, samolepky, propisovačky nebo papírové tašky. Hojně navštívená byla i výstava na obecním úřadě, kde byly vystaveny kroniky i dobové fotografie.

Naďa Kolenská