Program zahájí vystoupení pěveckého sboru Bonbon pod vedením Bohumily Vokáčové. Vedoucí vzdělávacích programů České filharmonie a zároveň bývalý dramaturg festivalu Petr Kadlec posléze vyzpovídá nejen členy rodiny Václava Talicha, ale za pomoci četných fotografií i audio a video materiálů zavzpomíná na osobnost tohoto mimořádného českého dirigenta.

Bude možné prohlédnout si a dokonce i dotknout se reálných předmětů z pozůstalosti po Václavu Talichovi i pohovořit se členy jeho rodiny. Následovat bude v letošním roce již druhé promítání 30 let ztraceného unikátního dokumentárního snímku berounského občana Ivo Křižana Hudbou životem z roku 1960, který byl díky aktivitám Talichova Berounska a velkorysé podpoře Nadace Tipsport a dalších podporovatelů částečně zrestaurován.

V troskách letounu byly zaklíněné dvě zraněné osoby, které hasiči vyprostili pomocí hydraulického nářadí.
Ohlédnutí za zářím: Pouť v Tetíně, vinobraní na Karlštejně i tragická nehoda

Snímek zachycuje slavného dirigenta na sklonku života. Kromě záběrů mistrova rodinného života v jeho vile v Talichově údolí film zachycuje také Beroun v 60. letech. Součástí večera bude opět také krátký dokumentární film, který o pohnuté cestě dokumentu Hudbou životem a jeho zapomenutém autorovi vznikl.

Během večera bude možné zakoupit si knihu Milana Kuny Václav Talich: dopisy i výpravnou publikaci Talichův Beroun - 40 let festivalu, která byla slavnostně pokřtěna v květnu tohoto roku. Díky podpoře Nadace Tipsport je vstupné na tuto zajímavou akci zdarma.

Vstupenky si lze předem vyzvednout v MIC Beroun.