Taneční centrum R.A.K. Beroun pokračuje v úspěšné sezoně. Na mistrovství České republiky v show dance a street show získali tanečníci hned tři první místa a nyní se celá taneční škola chystá na další prestižní soutěže u nás i v zahraničí.

„Mistrovství republiky jsem v Berouně pořádal již podruhé a oproti prvnímu ročníku sem přijelo mnohem více lidí. Soutěže se zúčastnilo celkem čtyři sta tanečníků, kteří tvořili dvacet týmů z celé republiky,“ uvedl Jan Liška, choreograf a vedoucí Tanečního centra R.A.K. Beroun.

Mistrovství České republiky v show dance a street show se konalo za podpory města Berouna a Středočeského kraje a taneční škola Jana Lišky na něm dosáhla skvělých výsledků. „Obsadili jsme tři první, dvě druhá a jedno třetí místo. Zbylé choreografie se probojovaly do finále,“ sdělil Liška.

Mezi těmi, kdo si vytančili titul mistr republiky, byli Adélka Zaspalová a Adélka Lišková. „Dcera mi udělala velkou radost, takže jsem byl hrdý nejen jako choreograf, ale také jako otec,“ přiznal Jan Liška, který spolu s Janem Kravcem zvítězil na mistrovství v kategorii dua.

Tanečníky nyní čeká mistrovství Evropy, které se bude konat o tomto víkendu v Prostějově, a které se uskuteční společně s mistrovstvím světa
a světovým pohárem. „Poprvé jsme se probojovali do kategorie disco dance, kde bude soutěžit velká formace dětí. Dále do Prostějova pojedou tři malé formace – junioři, děti i dospělí, a to v kategorii street dance,“ řekl choreograf R.A.K.

Kromě této soutěže, ale čeká Rakáče ještě mistrovství Evropy do Bělehradu, které se bude konat od 14. do 16. června, kam jede celkem deset choreografií. Na konci listopadu pojedou tanečníci ještě na mistrovství světa do Německa. „Kromě těchto šampionátů slavíme úspěch i v hip hopu, protože se nám podařilo dostat do širší reprezentace. Sice jsme skončili za branami finále, takže na žádnou další soutěž nejedeme, ale stali jsme se druhými náhradníky na mistrovství světa. Tak i z toho mám velkou radost,“ dodal Jan Liška.

Taneční centrum R.A.K. Beroun se nyní připravuje ještě na celovečerní akci, která se bude konat již posedmé. Oproti předešlým ročníkům se však tato akce uskuteční na autobusovém nádraží, kde bude stát obrovské šapitó a celovečerní program tak bude ve stylu pravého cirkusu. Více informací o této akci se dočtete v sobotním vydání.