„Uzávěrka byla v neděli 30. dubna. Do soutěže přispěli výtvarníci z 378 základních, uměleckých, středních škol a také z výtvarných kroužků. Nyní již pracuje odborná porota, která do začátku června všechny práce prohlédne a vybere vítěze všech třinácti kategorií,“ sdělila zakladatelka a koordinátorka projektu Andrea Borovská, která je rovněž vedoucí pedagožkou výtvarného oboru na Základní umělecké škole Václava Talicha v Berouně.

Návštěvníci webu z řad veřejnosti mají rovněž možnost do soutěže zasáhnout. Do konce tohoto měsíce mohou hlasovat pro své favority a jednotlivým obrázkům udělit hvězdičky. „Práce s největším počtem hlasů se stane držitelem Ceny veřejnosti,“ pokračuje Borovská.

Výtvarné práce doputovaly z celé České republiky a také Slovenska. Beroun jich reprezentuje hned 162 ze základních a středních škol a ze základní umělecké školy. V minulých ročnících byly práce poslány například z Brazílie, Indie či Spojených arabských emirátů. „Tentokrát se soutěže zúčastnil jeden obrázek z Indie,“ dodává Borovská.