„Martin se narodil v římské provincii Panonii. Jeho otec byl statečný rytíř a uctíval boha války Marta. Věřil, že jeho syn bude také zdatným válečníkem. Proto mu dal jméno Martin," četly maminky těm nejmenším dětem při hořovickém svatomartinském setkání. Jednotlivé texty provázely obrazy, ty měly dětem ještě víc přiblížit starodávný příběh.

Déšť návštěvníky neodradil
Legenda nebylo ale to jediné, co setkání s názvem Svatomartinská světýlka návštěvníkům nabídlo. Při procházce nasvíceným parkem si lidé mohli přečíst i řadu pranostik s tímto svátkem spojených. Akce přilákala řadu zájemců i přesto, že drobně pršelo. „Děti se těšili už týden. Doma jsme rozhodně zůstat nemohli," prohlásila maminka Zdena, která do parku přišla se synem Honzíkem a dcerkou Anetkou.

U jeskyně na děti i dospělé čekal svatý Martin s dvěma poutníky. Pro každého návštěvníka měli nejen vlídné slovo, ale i výborné svatomartninské rohlíčky.
Nechyběly teplé nápoje na zahřátí a drobné občerstvení. Závěr setkání zpestřily světelná a ohnivá show skupiny Fireflies a ohňostroj. A komu byla zima, mohl se zahřát u ohně, kde si navíc každý mohl upéct i špekáček. Akci pořádali zástupci Domečku Hořovice a místního zámku.