Do průvodu obcí se tak přidala strašidla, ženich s nevěstou nebo kominík. Rodina Masákova zůstala věrná svému příjmení, průvod maškar, který se hodinu po poledni vypravil do svinařských ulic, zpestřila křemenáčem, muchomůrkou, holubinkou a bedlou. „Masky jsme tvořili na poslední chvíli," prozradila maminka. To však na jejich kráse rozhodně nic neubralo, určitě se povedly i díky tomu, že se na jejich výrobě podílela celá rodina.

Svinařský masopust pravidelně navštěvuje šedesát až devadesát lidí, velká účast provázela i šestnáctý ročník, který zpestřily vepřové hody i taneční zábava. „Kromě toho volíme nejlepší masku, nejlepší pohoštění i koblihu," sdělil starosta obce Svinaře Vladimír Roztočil. Jak doplnil, cenu za masky dostanou i děti, a to všechny, které do průvodu přišly.

V průvodu maškar hrála kapela Třehusk, při večerní zábavě ji vystřídali muzikanti skupiny To víš.

Nadcházející sobotu si masopustní veselici lidé užijí v obci Srbsko. Ta začíná v 11 hodin v místním kulturním domě. Návštěvníci se mohou těšit na zabijačkové pochoutky, sladké laskominy i lahodné moky. Průvod doprovodí kapela Třehusk a koňský povoz.